ARCHIWUM:2010/2011 2011/2012 2012/2013

STYPENDIUM "TYSKIE ORŁY"

Kinga Krokosz 5a, Mirosław Franczak 5c, Grzegorz Baj 6d i Dawid Dziedzic IIID SG znaleźli się w gronie 30 najzdolniejszych uczniów, którym przyznano stypendium pn. "Tyskie Orły" za znaczące osiągnięcia będące wynikiem ich uzdolnień i zainteresowań, kreatywności i przedsiębiorczości lub mających znaczące osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014.
Wręczenie stypendiów odbyło się podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, 13 października 2014 r. w Zespole Szkół nr 5.
Naszym Tyskim Orłom serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.

18.10.2014 |Alina Fokert|


REGULAMIN SZKOLNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK NA ZAKUP POMP INFUZYJNYCH DLA SZPITALA MIEJSKIEGO W TYCHACH.

26.09.2014 |Anna Biskup|


Udział Wolontariuszy w Dniu Bezpieczeństwa 2014

14 września 2014 na placu pod Żyrafą Wolontariusze z naszej Szkoły uczestniczyli w III edycji Dnia Bezpieczeństwa. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury i Fundacja "A WIDZISZ". Prowadzącym był aktor, Pan Robert Moskwa natomiast gościem specjalnym był Pan Adam Małysz.
Nasi Wolontariusze byli zaangażowani min. w liczenie osób, które przyszły na plac, aby ustanowić rekord Guinnessa osób wyposażonych w elementy odblaskowe, w pokazie sportowej mody odblaskowej, w rozdawaniu ulotek i zachęcaniu mieszkańców do zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Organizatorzy tej akcji "Pomóż Arturowi i Innym" - chcą znaleźć genetycznego bliźniaka dla 39 - letniego Artura, tyszanina, pracownika wydziału komunikacji UM w Tychach, który cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Wolontariusze pomagali również w organizacji konkursów i rozdawaniu nagród. Wspólnie z innymi promowali bezpieczeństwo i noszenia odblasków. Podczas całej imprezy uczniowie byli pod opieką nauczycieli: Pani Anny Biskup oraz Pani Anny Wajdner-Mazgaj opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu.
Akcję uważamy za udaną. Był to dla nas czas promowania noszenia odblasków, ponieważ chcemy być widoczni i czuć się bezpieczni w każdym momencie. Również wspólnie z innymi mogliśmy się wspaniale bawić, poznaliśmy nowych ludzi, ale przede wszystkim innym podarowaliśmy nasz uśmiech, czas i dobre serce.
Zaangażowani Wolontariusze to:
Weronika Cichowska, Wiktoria Kobuszko, Beata Maruszczyk, Karolina Malcharek, Marietta Rędzio, Klaudia Żak, Natalia Machalica, Karolina Bryś, Julia Ostrowska, Karolina Krasnosielska, Aleksandra Miszkurka, Karolina Wiaderek, Magdalena Śleziak, Maja Malcharek, Emilia Skrzypek, Julia Pilch, Julia Kondratowicz, Dominika Litwińczuk, Sara Figura, Natalia Bąk, Karolina Walasek, Martyna Nowakowska, Dominika Drob, Elwira Koczy, Adrianna Graf, Patrycja Makać.
GALERIA ZDJĘĆ


22.09.2014 |Opiekun Koła Wolontariatu Anna Wajdner-Mazgaj |


List przewodniczącej Rady Rodziców do Rodziców uczniów Zespołu Szkół Sportowych.

19.09.2014 |Admin|


RADA RODZICÓW

Spotkanie (przewodniczących) Rady Rodziców z dyrektorem szkoły odbędzie sę 11.09.2014 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w świetlicy szkolnej.

10.09.2014 |Admin|


Wnioski o stypendia szkolne

składane w Miejskim Zarządzie Oświaty będą przyjmowane codziennie od 2 do 15 września w godzinach 7.30-14.00.

28.08.2014 |Admin|


ZEBRANIA Z RODZICAMI

Klasy 1 SSP- 02.09.2014 godzina 17.00.
Klasy 2-3 SSP- 08.09.2014 godzina 17.00.
Klasy 4-6 SSP- 08.09.2014 godzina 18.00.
Klasy I-III SG- 08.09.2014 godzina 19.00.

26.08.2014 |Admin|


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

01.09.2014 r.
godzina 8.00 - klasy I SG - sala gimnastyczna

godzina 9.00 - klasy 1 SSP - sala gimnastyczna klasy 2 - 3 SSP - w klasach

godzina 10.00 - klasy 4 SSP - sala gimnastyczna klasy 5 - 6 SSP- w salach

godzina 10.30 - klasy II - III SG w salach

19.08.2014 |Admin|


KONFERENCJA RADY PEDAGOGICZNEJ

odbędzie się 29.08.2014 (piątek) o godzinie 10.00.

19.08.2014 |Admin|


Rekrutacja uzupełniająca do klasy pierwszej Sportowego Gimnazjum nr 9 w Tychach o profilu pływanie na rok szkolny 2014/2015

03.07.2014 |Admin|


KOLEJNE ZŁOTO NASZYCH SIATKAREK

W dniach 3-6.07 2014r. został rozegrany w Drzonkowie XX Ogólnopolski Finał Kinder + Sport - w mini piłce siatkowej.
Ogółem w Polsce podczas wszystkich etapów rozgrywkowych wzięło udział w sumie ponad 37 tyś. młodych adeptów i adeptek siatkówki. Do turnieju finałowego awansowało po 48 zespołów we wszystkich kategoriach - w "2", "3",i "4" - medalistów finałów wojewódzkich Podopieczne trenerki Ireny Pałki po raz drugi w przeciągu miesiąca udowodniły, że są najlepsze w Polsce. Po zdobyciu w czerwcu Mistrzostwa Polski w kategorii szkół, wywalczyły teraz drugi tytuł Mistrza Polski - tym razem w kategorii klubowej. W całym turnieju finałowym rozegrały kilkanaście meczy. W półfinale pokonały Aleksandrów Łódzki 2:1 a w finale Pogodno Szczecin 2:0. W skład mistrzowskiej drużyny weszły: Bąk Wiktoria, Bogacka Paulina, Chwałek Maja, Hanusik Maria, Leszczyńska Klaudia. Nagrodą oprócz pucharu i nagród rzeczowych jest uczestnictwo podczas Mistrzostwach Świata w siatkówce męskiej, trening pod okiem Sebastiana Świderskiego i wiele innych atrakcji.
Na uroczystym zakończeniu Mistrzostw Polski w minisiatkówce - po wręczeniu pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięskich zespołów- odbyła się ceremonia wręczenia statuetek dla najlepszych zawodników. Dekoracji zwycięzców dokonali idole małych siatkarzy - Sebastian Świderski i Piotr Gruszka, a także przedstawiciele grupy Ferrero Polska oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Fundacji Polska Siatkówka.
MVPzawodów dostała zawodniczka MOSM Tychy - Maja Chwałek - co oznacza, że jest obecnie najlepszą siatkarką w Polsce w tej kategorii wiekowej.
Kolejnym bardzo miłym akcentem , było wręczenie nagrody specjalnej dla Najlepszego Trenera XX Ogólnopolskiego Finału Minisiatkówki Kinder+Sport - otrzymała ją trenerka MOSM Tychy - Irena Pałka.
Podsumowując 3-letni etap szkolenia w mini siatkówce, należy podkreślić, że ciężka praca, wiele wyrzeczeń ze strony dziewczyn i trenerki dały wspaniałe efekty
Liczby Wielkiego Finału Kinder + Sport:
1608 - tyle spotkań zostało przeprowadzonych w ciągu trzech dni,
244 - tyle drużyn wzięło udział w finałach,
1500 - to łączna liczba zawodników i trenerów, którzy przyjechali do Drzonkowa na finały,
37000 - tyle dzieci wzięło udział w całej tegorocznej edycji Kinder + Sport,

16.07.2014 |Irena Pałka|


Uczymy się z naszym przyjacielem Bratkiem

"Bratek to nasz klasowy przyjaciel" - mówi Ola z klasy 1- "Lubimy, kiedy jest z nami na lekcjach".
Pacynka Bratek tak jak w bajkach towarzyszyła dzieciom podczas zajęć. Bratek to nie tylko przyjaciel. To mały, ale ważny pomocnik dzieci klasy pierwszej. Uczniowie klasy 1 naszej szkoły uczestniczyli w programie wsparcia uczniów Metodą Ortograffiti z Bratkiem wydawnictwa OPERON. "Dziecko pracujące Metodą Ortograffiti nie tylko będzie lepiej czytało i pisało, ale także jego rozwój emocjonalno-społeczny będzie wciąż stymulowany." - piszą autorki programu Małgorzata Rożyńska i Izabela Mańkowska. W podziękowaniu od wydawnictwa OPERON nasi uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający udział w programie. Dzieci z pomocą Bratka pracowały z ogromnym zaangażowaniem i radością. Cieszyły się z jego wesołych figli. Dlatego pragniemy, aby w kolejnym roku szkolnym nasz przyjaciel Bratek znów zagościł na naszych lekcjach.

29.06.2014 |B. Grudzińska - Celer|


Pierwszaki pomagają innym, - czyli nasza praca w programie społecznym "Mały Wolontariat".

"Kiedy robię coś dobrego czuję się tak, jakbym, jadła ciasteczko z leśnymi poziomkami." - mawiała Cecylka Knedelek, bohaterka ogólnopolskiego programu "Mały Wolontariat". Za jej przykładem uczniowie klas 1 rozpoczęli pracę w programie społecznym "Mały Wolontariat". Program ten uczy dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Program organizowany jest przez firmę ENEA przy współpracy i pod patronatem Wicewojewody Wielkopolskiego, Pana Przemysława Paci. Honorowym patronatem "Mały Wolontariat" objęła Wielkopolska Kurator Oświaty, Pani Elżbieta Walkowiak.
Naszym małym wolontariuszom serdecznie gratulujemy pracowitości i życzymy wytrwałości w kolejnym roku szkolnym.

29.06.2014 |B. Grudzińska - Celer|


Bezpieczeństwo najważniejsze - akcja "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka"

Uczniowie klas 1 - 3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach wzięli udział w akcji "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". To kolejny z cyklu programów informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez spółki z Grupy TAURON adresowany do dzieci i młodzieży. Celem programu była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także odpowiedzialnego zachowania wokół infrastruktury energetycznej. Uczniowie wzięli udział w lekcjach prowadzonych przez eksperta z wykorzystaniem multimedialnych materiałów edukacyjnych połączonych z mini konkursami. Grupa TAURON ufundowała dla każdego ucznia drobny upominek.

29.06.2014 |B. Grudzińska - Celer|


Zespół Szkół Sportowych w Tychach is also happy.

27.06.2014 |Admin|


"Mistrz ortografii"

10 czerwca 2014 odbyły się konkursy "Mistrz ortografii" dla klas piątych i szóstych.
Tytuł mistrza wśród piątoklasistów zdobyła Karolina Niedbał z klasy 5c, natomiast wśród szóstoklasistów kolejne miejsca zajęli:
I - Aleksandra Brożek kl.6d
II - Mirosław Przybulski kl. 6c
III - Iwo Blumski kl.6c

25.06.2014 |Organizatorki: Monika Kuta, Renata Zbroińska |


DZIEŃ SPORTU

14 czerwca 2014 roku odbył się w Zespole Szkół Sportowych Dzień Sportu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów brali udział w licznych przedsięwzięciach i dobrze się bawili.

Przegląd talentów
Przegląd Talentów szkolnych odbył się na salce korekcyjnej. Wzięło w nim udział 74 uczniów z klas 1-6 szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Na scenie uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty: grę na instrumentach (gitara, flet poprzeczny, akordeon, bębny, kubeczek), zdolności wokalne, taneczne, karate, kung-fu, zdolności aktorskie. Klasa III D zaprezentowała przedstawienie "Czerwony kapturek" w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy popisu otrzymali gromkie brawa, które zapewniła cudowna publiczność: zaproszeni goście z Anglii, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice.
GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs "Nie panikuj! Ratuj!"
W sali 21 odbył się konkurs pt. "Nie panikuj! Ratuj!" zorganizowany przez panią Annę Wajdner-Mazgaj oraz panią Joannę Jakubowską-Mróz dla klas I gimnazjum. W konkursie udział wzięło 21 uczniów, którzy tworzyli drużyny 3 osobowe. Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy - teoretyczny i praktyczny. Część teoretyczną stanowiły zagadnienia z dziedziny biologii oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Część praktyczna polegała na wykonaniu przez poszczególne drużyny zadań, które obejmowały umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyniki przedstawiał się następująco:
I miejsce - Jakub Łącki, Samuel Nosidlak, Artur Wojdan z klasy I B
II miejsce - Karolina Krasnosielska, Julia Ostrowska, Karolina Wiaderek z klasy I A
III miejsce - Paulina Tokarz, Daniel Kowalik, Kacper Czerwiński z klasy I C
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, wspólną naukę i zabawę podczas konkursu.
GALERIA ZDJĘĆ

Basen
Z okazji Dnia Sportu na pływalni w Zespole Szkół Sportowych w Tychach odbyły się dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej sztafety na wesoło. Uczniowie brali udział w wyścigu na makaronach, z płetwami na rekach, czy z nurkowaniem po krążki.
Następnie uczniowie klas 6c i 6d, którzy 2 dni temu zdali egzamin na młodszego ratownika, zorganizowali pokazy ratownictwa wodnego pod okiem pana Rafała Majcherczyka i Marcina Marcaka.
Uczniowie klas 3 - 4 szkoły podstawowej zdawali egzamin na kartę pływacką.
GALERIA ZDJĘĆ

Klasy 1-3
Dzieci z klas 1-3 SSP pod okiem uczennic z klasy IIC gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego, rywalizowały w turnieju gier i zabaw. Każda klas otrzymała pamiątkowy dyplom, słodycze, a najlepsze klasy w poszczególnych rocznikach dodatkowe upominki.
GALERIA ZDJĘĆ

Koszykówka
Zorganizowano "Konkurs umiejętności koszykarskich" dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Zawodnicy startowali parami na torze przygotowanym przez trenerów koszykówki. Najlepsi spośród 11 startujących par okazali się uczniowie klasy 4b Mikołaj Klimontowicz i 5b Wojtek Simka.
Następnie swoje umiejętności mieli szanse zaprezentować gimnazjaliści uczestniczący w turnieju "Rzutów za 3 punkty". Do rywalizacji przystąpiły 2 dziewczyny i 10 chłopców. Najlepszy okazał się Artur Ziaja z klasy IB.
GALERIA ZDJĘĆ

Pokazy taneczne
Po emocjach związanych z konkursami nadszedł czas na spotkanie z Rafałem TITO Krylą, podczas którego najmłodsza grupa taneczna z jego szkoły tańca zaprezentowała układ taneczny i wspólnie z uczniami naszej szkoły porywali do tańca wszystkich chętnych promując aktywne spędzanie wolnego czasu. Ponadto zorganizowałam zawody z nietypowymi przyborami (książka, łyżka, wiadro, woda), w których brali udział uczniowie klas 4-6.
GALERIA ZDJĘĆ

Comenius
Podczas Dnia Sportu gościliśmy w naszej szkole nauczycieli ze szkół sportowych w Anglii, Niemczech i Finlandii, którzy współpracują z nami w ramach Wielostronnego Projektu Partnerskiego Szkół Programu Comenius "Achieve!". Oprócz prac związanych z podsumowaniem projektu, goście zwiedzali naszą szkołę i mieli okazję podziwiać zmagania uczniów w różnych dyscyplinach. Zostali również zaproszeni na szkolny przegląd talentów, na którym zobaczyli min. przedstawienie w języku angielskim pt. "Czerwony Kapturek".
GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Sportu był nie tylko szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności, lecz także okazją do zintegrowania środowiska szkolnego i rodzinnego. Na trybunach pojawiło się mnóstwo młodzieży oraz rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy za doping i za to, że byliście z nami tego dnia. Zapraszamy za rok.

21.06.2014 |Lidia Franczak|


MISTRZOSTWO POLSKI DLA MŁODYCH SIATKAREK Z SP 19 W TYCHACH

W dniach 12-14 czerwca w Głuchołazach odbyły się Finały Ogólnopolskie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej w kategorii "czwórek"
W turnieju uczestniczyło 15 zespołów - aktualne mistrzynie województw.
Drużyny były podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Dziewczęta z SP 19 w Tychach, po losowaniu znalazły się w grupie D razem ze szkołami: SP 8 Świecie, SP 12 Białystok, SP 34 Radom,
Już pierwsze mecze pokazały bardzo wysoki poziom zawodów. Tyszanki postawiły wysoko poprzeczkę przeciwniczkom i wygrywając wszystkie mecze awansowały do pierwszej ósemki. W każdej półfinałowej grupie znalazły się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w eliminacjach.
W drugim dniu po walce z dwóch grup czterozespołowych została wyłoniona pierwsza czwórka. Nasze dziewczynki na tym etapie zagrały dwa mecze, wygrywając z SP 97 Wrocław 2:0 i z SP 87 Kraków 2:1. Trzeci mecz z Białymstokiem został zaliczony z przepisanym wynikiem z etapu eliminacji - 2:1. W skład finałowej czwórki weszły szkolne drużyny z następujących miast: SP 19 Tychy, SP 12 Białystok, SP Kosieczyn, SP 10 Tomaszów Mazowiecki.
W półfinałach Białystok zmierzył się z Kosieczynem przegrywając 1:2 a Tychy rozegrały mecz z Tomaszowem Mazowieckim i w pięknym stylu wygrały 2:0
Trzeci dzień obfitował w wiele emocji - rozegrane zostały mecze: o trzecie miejsce: Białystok zagrał z Tomaszowem Mazowieckim- brązowy medal wywalczyły dziewczęta z Tomaszowa Mazowieckiego.
W walce o pierwsze miejsce bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z SP 19 Tychy, które w całym turnieju nie przegrały meczu i w finałach zdecydowanie pokonały 2:0 Kosieczyn zdobywając tytuł Mistrzyń Polski.
Drużyna z SP 19 w Tychach to uczennice klasy szóstej A - rocznik 2001r. trenujące pod okiem Ireny Pałki.
Zespół zagrał w składzie: Bąk Wiktoria, Bogacka Paulina, Chwałek Maja, Hanusik Maria, Leszczyńska Klaudia, Kamieniec Agnieszka, Mateusiak Dagmara, Włodek Kamila, Okoń Maria, Zubrzycka Nikola, Janusz Julianna, Woźny Julia.
MVP zawodów została uczennica SP 19 w Tychach - kapitan drużyny - Maja Chwałek.

17.06.2014 |Irena Pałka|


SIATKARKI Z SP19 NAJLEPSZE NA ŚLĄSKU: FINAŁ WOJEWÓDZKI KINDER + SPORT FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

17.05.2014 |Irena Pałka|


Dyskoteka Szkolna

12 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka dla uczniów klas I - III gimnazjum oraz klas VI szkoły podstawowej. Inicjatorem imprezy były uczennice klasy III D gimnazjum: Aleksandra Golec, Ewelina Sroczyńska, Dagmara Szumlicz oraz Oliwia Wróbel. Zabawa rozpoczynała się o godzinie 17.00 i trwała do 20.00. DJ-em był Pan Szymon. Uczestnicy dyskoteki mieli za zadanie przyjść w strojach z lat 70 - 80. Doskonałe i bardzo kolorowe stroje spowodowały, że zabawa i atmosfera była wspaniała. W trakcie szaleństw, które panowały na parkiecie Organizatorki spośród wszystkich uczestników wybrały osobę, która najlepiej była przebrana, a jej strój był prawdziwie z lat 70. Zwyciężczynią została Anna Majnusz z klasy II A gimnazjum. Serdecznie Ani gratulujemy! W nagrodę za barwne przebranie Ania otrzymała kosz słodyczy.

Wszystkim, którzy przybyli dziękujemy za doskonałą zabawę i gorącą atmosferę. Organizatorkom dziękujemy za pomysłowość i organizację dyskoteki oraz dziękujemy nauczycielom za opiekę.

GALERIA ZDJĘĆ

14.06.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


KLASYFIKACJA KOŃCOWA WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W TYCHACH 2013/2014

MIEJSCESZKOŁAPUNKTY
1G - 91442
2G-31411
3G-101321
4G-111234
5G-1908
6G-2670
7G-4664
8G-6580
9G-12520
10G-7453
11G-8352
12G-5343

11.06.2014 |Admin|


KLASYFIKACJA KOŃCOWA WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TYCHACH 2013/2014

MIEJSCE    SZKOŁA    PUNKTY

1                    SP - 19            1226

2                    SP - 36            1051

3                    SP -   1            1024

4                    SP - 10            1014

5                    SP - 18            908

6                    SP - 35            845

7                    SP -   7            659

8                    SP - 11           609

9                    SP - 40           581

10                SP - 17            543

11                SP - 22            521

12               SP - 37             503

13                SP -   3             325

14                SP -   5             246

15                SP -   6             230

16                SP -   8             181

17                SP - MUZ          68

18                SP -   9              64

19                SP - 23              64

20                SP - STO          58

21                SP - ART         38

11.06.2014 |Admin|


AKADEMIA UCZNIOWSKA

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tychach w roku szkolnym 2010-2011 przystąpili do projektu "Akademia Uczniowska". Projekt przygotowany był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Unii Europejskiej i pod patronatem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W ramach projektu uczniowie (79 osób z roczników 1997 i 1998) uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z fizyki, chemii i matematyki. Nauczyciele prowadzili Szkolne Koła Naukowe podczas których stosowali metody rozwijające kompetencje kluczowe. Uczestnicy programu podzieleni byli na 12-16 osobowe zespoły, w ramach których poznawali techniki eksperymentu, planowali i przeprowadzali obserwacje, doświadczenia i projekty wzajemnego nauczania. Z realizacji każdego etapu uczniowie składali sprawozdania w formie dzienników pokładowych, kart pracy i zdjęć. Każda z osób biorąca udział w programie uczestniczyła w zajęciach z co najmniej dwóch przedmiotów. Cykl zajęć jednego SKN w semestrze trwał 12 godzin. Uczniowie spotkali się z dwoma typami zajęć: Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie oraz projekty edukacyjne. Koordynatorem projektu była pani Jolanta Górecka.
Nauczyciele posiadali dostęp do platformy internetowej, gdzie umieszczali sprawozdania z pracy SKN oraz odbywali kursy na zasadach e-learningu. CEO wspólnie z Amerykańską Fundacja Wolności zakupiły dla szkoły profesjonalny mikroskop wraz z preparatami. Dzięki CEO uczniowie mogli wziąć udział pokazie doświadczeń chemicznych.
6 czerwca 2014r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie realizacji projektu. Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych - Jacek Baran - odebrał dyplom uznania dla szkoły.

10.06.2014 |Jacek Baran|


DZIEŃ SPORTU 14.06.2014r

SALKA KOREKCYJNA
9.00 - 11.00 Przegląd Talentów Szkolnych

SALA 21
8.00 Konkurs dla kl.I gimnazjum "Nie panikuj! Ratuj!"
SALA GIMNASTYCZNA
8.00-9.30 Gry i zabawy dla klas 1-3 SP
9.30-10.30 Konkursy koszykarskie dla klas 4-6SP i I-III Gim
10.30- 11.30 Pokazy taneczne TITO
11.30 - 12.30 Mecz siatkówki Nauczyciele i Rodzice - Uczniowie (chł./dz.)

BASEN
8.30-9.30 Piłka wodna dla Gimnazjalistów i Rodziców
9.30-10.30 Sztafety na wesoło dla klas 4-6 SP
11.30-12.00 Pokazy ratownicze
12.00-12.30 Egzamin na kartę pływacką

MAŁA SALA
11.30-12.30 Sztafety dla klas 6 chłopców

09.06.2014 |Admin|


WARTO CZYTAĆ!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

Julia Chodanionek 5a
Karolina Niedbał 5c
Grzegorz Baj 5d

wywalczyli III miejsce w IV edycji POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Jeżycjada - IDA SIERPNIOWA.
Serdecznie gratulujemy!

09.06.2014 |Monika Kuta|


"Stop uzależnieniom"

W dniu 5.06.2014r. w Gimnazjum nr 7 w Tychach odbył się powiatowy konkurs wiedzy o uzależnieniach i profilaktyce pod hasłem "Stop uzależnieniom" w ramach akcji "Bezpieczne Tychy -Dość Milczenia, który organizowany jest każdego roku pod patronatem między innymi Urzędu Miejskiego, Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiejw Tychach.W tegorocznej, XI już edycji konkursu naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczennic klasy IID w składzie Agnieszka Hałat, Elwira Koczy, Patrycja Makać.Dziewczyny zajęły bardzo wysokie V miejsce wśród kilkunastu gimnazjów z Tychów i z okolicznych powiatów.

06.06.2014 |Gruth Danuta|


...gościł 20-osobową grupę niemieckiej młodzieży...

W dniach 25.05.-30.05.2014 Zespół Szkół Sportowych w Tychach gościł 20-osobową grupę niemieckiej młodzieży wraz z opiekunami p. Sylvią Harmon i p.Timo Pilz.
Uczniowie szkoły Realschule z Grenzach-Wyhlen oraz gimnazjaliści Zespołu Szkół Sportowych w Tychach brali udział w realizacji projekt pt. Multimedialny pamiętnik z wymiany" w ramach edukacyjnego programu Unii Europejskiej E-Twinning.
Podczas pięciodniowego pobytu w Polsce młodzież niemiecka wraz z polskimi rówieśnikami brała udział w wycieczkach do Krakowa , Ustronia-Równicy, Pszczyny, Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Inwałdu i Wadowic.
Niemieccy przyjaciele mogli obserwować lekcję przeprowadzane w naszej szkole oraz brać udział w zawodach sportowych na terenie szkoły.
Dzięki przychylności p. Tadeusza Cyglińskiego grupa polsko-niemiecka zwiedziła także hotel "Piramida" w Tychach.
Zakończeniem wymiany była pożegnalna kolacja połączona z dyskoteka w restauracji "U Przewożnika", gdzie wszyscy dobrze się bawili.
Wspólnie spędzony czas zaowocował nawiązaniem przyjaźni miedzy młodzieżą z Polski i Niemiec, które z pewnościa będą trwać przez wiele lat.
Pragniemy serdecznie podziękować Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która wsparła finansowo wymianę.
Podziękowania kierujemy także do Dyrekcji hotelu "Piramida"

GALERIA ZDJĘĆ

06.06.2014 |Anna Biskup|


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady

Dnia 14 maja dziewczęta klasy sportowej o profilu koszykówka uczestniczyły na sali PG nr 4 w Piekarach Śląskich w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Do walki o medale stanęły 4 najlepsze drużyny z całego województwa. Drużyna w składzie Nikola Winiarska, Marta Gąszczak, Paulina Wrobel, Kasia Wołek, Natalia Więckowska, Martyna Machorowska, Honorata Wilk, Marta Sojka, Agata Kiszczak po zaciętych bojach musiały uznać wyższość rywalek z Zabrza, Sosnowca oraz Jastrzębia Zdroju. IV miejsce, które zajęły, jest i tak najlepszym osiągnięciem w grach zespołowych od lat w Sportowym Gimnazjum nr 9 w Tychach, a na pewno największym osiągnięciem tych dziewcząt.

Jako że nasze zawodniczki są dopiero w II klasie, za rok życzymy im medalu w rozgrywkach na Śląsku.

30.05.2014 |Wojciech Majcherowicz|


...zawodnicy GKS Tychy...

W dniu 8.05 trenerzy grupy naborowej chłopców do klasy IV przygotowali dla swoich podopiecznych niespodziankę. Na trening przybyli zawodnicy GKS Tychy, którzy mieli ogromny wkład w awans drużyny do I ligi koszykówki. Mariusz Markowicz, Tomasz Bzdyra, Paweł Olczak oraz Wojciech Zub pomagali najmłodszym adeptom koszykówki. Chłopcy z klas III-cich doskonalili umiejętności podań i chwytów, zmian kierunku kozłowania oraz rzutu do kosza z miejsca. Zawodnicy I-ligowego klubu bardzo profesjonalnie podeszli do zajęć przekazując wiele cennych wskazówek. Na koniec zajęć odbył się turniej drużyn czteroosobowych, a w rolę trenerów wcieli się gracze tyskiego GKS-u. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Tyscy zawodnicy zobowiązali się, że jeszcze pojawią się w naszej szkole.

GALERIA ZDJĘĆ

30.05.2014 |Wojciech Majcherowicz|


W dniu 29.05 dziewczęta Naszego gimnazjum walczyły w finałowych rozgrywkach miejskich w piłce ręcznej. Nasze uczennice pozostawiły w pokonanym polu G 10 oraz G 11 wygrywając odpowiednio 11:0 i 6:3. W meczu finałowym drużyna pod wodzą trenera Wojciecha Majcherowicza przegrała z zawodniczkami z klasy sportowej G 3 i tym samym na ich szyjach zawisły srebrne medale. Nasze gimnazjum reprezentowały: Sojka Marta, Bulska Ola, Gąszczak Marta, Kosiecka Paulina , Winiarska Nikola, Kiszczak Agata, Machorowska Martyna, Wrobel Paulina, Wołek Kasia, Śleziak Magda oraz Tabaczyńska Ada.
Serdecznie gratulujemy!!!

30.05.2014 |Wojciech Majcherowicz|


LIGA LA

W poniedziałek 19.05 uczniowie i uczennice naszego gimnazjum walczyli na stadionie przy SP 40 w międzyszkolnych miejskich zawodach lekkoatletycznych. W rywalizacji chłopców drużyna G 9 skompletowana i prowadzona przez mgr Tomasza Jagiełkę okazała się bezkonkurencyjna i wygrała. Natomiast dziewczęta pod wodzą mgr Wojciecha Majcherowicza musiały uznać wyższość gimnazjalistek z G 3 i zajęły II miejsce w mieście. Tym samym obie drużyny uzyskały prawo do startu w zawodach rejonowych. Indywidualnie w swoich konkurencjach medale zdobyli:
I m - Marta Wącirz-600m
II m - Jakub zawadzki-100m, Karolina Krasnosielska-skok w dal
III m - Jakub Celler-1000m, Piotr Kolonko-pchnięcie kulą, Agata Kiszczak-skok w dal














Dwa dni później 21.05 w zawodach rejonowych w Mikołowie nie było już tak dobrze. Tym razem lepsze okazały się dziewczęta zajmując IV miejsce, natomiast chłopcy zajęli V.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy dobrych występów.

30.05.2014 |Wojciech Majcherowicz|


LEKTURY SZKOLNE INACZEJ

W maju ,klasy 6a i 6c przygotowały ,w ramach omawiania na lekcjach polskiego powieści D.Defoe pt."Przypadki Robinsona Kruzoe," makiety bezludnej wyspy Robinsona. Były one tak udane, że biblioteka szkolna przygotowała wystawę tych prac, którą zobaczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej.

30.05.2014 |M. Kuta|


V POWIATOWY KONKURS NA BAŚŃ

Dnia 27 maja mieliśmy okazję gościć laureatów V POWIATOWEGO KONKURSU NA BAŚŃ, oto ich lista:

I MIEJSCE ALEKSANDRA ŻIWOPISCEW SP 36
II -II- TERESA DEREWECKA SP 18
III -II- ZUZANNA ROSTEK SP 18

Prace były w tym roku na bardzo wysokim poziomie, więc tym serdeczniejsze gratulacje dla zwycięzców. Uroczystość uświetnił występ członków koła teatralnego klasy 5a, który przedstawił baśń pt."O księżniczce, piekarczyku i pieczeniu chleba"

30.05.2014 |M. Kuta, R. Zbroińska|


PŁYWACY NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dnia 29.04.2014 roku w Dąbrowie Górniczej zostały rozegrane Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu dziewcząt i chłopców, w których udział wzięło 15 szkół, zwycięzców rejonów z całego województwa.
Drużyna Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 wystartowała w następującym składzie: Walter Jakub, Krzyk Bartłomiej, Oczadły Oskar, Sobierajski Michał, Giel Daniel, Myszor Przemysław ,Walter Alan , Wiekiera Dawid, Szojda Paweł, Litewczuk Mateusz, Szubert Krzysztof , Dzięgielewski Bolesław, Kowol Tymoteusz i Gęgotek Radosław.
Indywidualnie nasi uczniowie wywalczyli 6 złotych (Sobierajski, Giel Myszor, Litewczuk, Szubert, Kowol) i 3 srebrne medale ( Szojda, Dzięgielewski, Gęgotek).
Ponadto rywalizacja odbywała się w sztafetach 4x50 m stylem dowolnym - III miejsce ( Walter, Krzyk, Giel, Sobierajski ) i 4x50 m stylem zmiennym - II miejsce ( Litewczuk, Szojda, Gęgotek, Szubert ).
Uczniowie naszej szkoły wygrali rywalizację drużynową zdobywając 231 punktów.
KOŃCOWA PUNKTACJA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW:
1. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 Tychy- 231
2. SP 15 w Raciborzu - 218
3. Szkoła Podstawowa nr 5 Chorzów - 194
Zespół Szkół Podstawowych Mysłowice - 194
5. Zespoł Szkoł Podstawowych nr 2 w Radlinie - 173
6. Szkoła Podstawowa nr 54 Bytom - 152

Drużyna dziewcząt Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 wystartowała w następującym składzie:
Tokarz Dominika, Sokołowska Zuzanna, Przyłucka Zofia, Steczek Natalia , Termin Lena , Wiaderek Zuzanna,Matlak Agata, Walczyk Martyna, Michalak Laura Zając Aleksandra, Sieja Oliwia, Czypionka Anna, Garcorz Wiktoria, Augustyniak Michalina. Indywidualnie nasze uczennice wywalczyły 2 srebrne ( Termin, Matlak) i 1 brązowy medal (Walczyk).
KOŃCOWA PUNKTACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT:
1. SP 8 w Siemianowicach Śląskich 222 pkt.
2. SP 15 w Raciborzu 201 pkt.
3. SSP Radlin 185 pkt.
4. ZSS Mysłowice 181 pkt.
5. SP 28 w Gliwicach 157 pkt.
6. SSP 19 w Tychach 153 pkt.

GIMNAZJUM

Dnia 14 maja 2014 roku na pływalni w Bytomiu odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu dziewcząt i chłopców, W zawodach wzięło udział ponad 240 zawodników z 16 drużyn z całego województwa. W klasyfikacji końcowej drużyna chłopców wywalczyła puchar zajmując II miejsce, natomiast dziewczęta zajęły miejsce V. Jest to od lat najlepszy wynik uczniów Sportowego Gimnazjum nr 9 w Tychach.
Indywidualnie zawodnicy wywalczyli 8 medali:
2 złote medale-Dawid Dziedzic 100st. mot. i Mikołaj Zając 100st .dow
2 srebrne medale- Karol Kłosowski 50st. klas, Michał Kielewski 50st. grzbietowym
4 brązowe medale - Wiktoria Kobuszko 50 st. mot, Adrianna Graf 50st. klas, Jakub Smolorz 50st. dow, Miłosz Pilc 50st. klas
Również sztafeta 8x50st.dow chłopców wywalczyła brązowy medal.
Ponadto Sportowe Gimnazjum nr 9 reprezentowali:
Klaudia Żak, Weronika Cichowska, Beata Maruszczyk, Sylwia Złotecka, Weronika Klimza, Kinga Betleja, Paweł Kulak, Karol Popiela.

26.05.2014 |Aleksandra Radek|


Wolontariat

W miesiącu kwietniu pasażerowie tyskich linii trolejbusowych mieli okazje spotkać wolontariuszy z Zespołu Szkół Sportowych w Tychach, którzy rozdawali ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Hospicjum w specjalnie oklejonym plakatem hospicyjnym trolejbusie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za poświęcenie swojego wolnego czasu i za okazaną pomoc na rzecz Hospicjum św. Kaliksta I w Tychach.

Szkolni Wolontariusze, którzy brali udział w tej akcji to: Patrycja Kowalska, Magdalena Tumasz, Weronika Klimza, Anna Bojdoł, Hanna Góralczyk, Kinga Bejda, Aleksandra Golec, Daria Radziewska, Piotr Kolonko, Konrad Rządza, Martyna Nowakowska, Dominika Drob, Patrycja Makać, Aleksandra Gałuszka, Ada Graf, Karoilina Kasza, Sylwia Złotecka, Maciej Mołdrzyk, Weronika Cichowska, Wiktoria Kobuszko, Beata Maruszczyk, Paulina Tokarz, Natalia Długajczyk, Karolina Bryś, Natalia Machalica, Aleksandra Galicka, Maja Malcharek, Aleksandra Miszkurka, Magdalena Ślezak, Karolina Wiaderek, Nicole Ambroży.

20.05.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


Spotkanie z hokeistami

W dniu 14.05.2014r. w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie gośćmi Zespołu Szkół Sportowych byli aktualni wicemistrzowie Polski w hokeju na lodzie, kapitanem tyskiej drużyny Łukaszem Sokół oraz Adamem Bagińskim- reprezentantem Polski. Oboje od wielu sezonów reprezentują barwy GKS Tychy. Ponadto Adam brał udział w kwietniowych Mistrzostwach Świata awansując do dywizji IA.
Zaproszeni goście opowiadali jak wyglądała ich droga kariery sportowej, co należy zrobić, by osiągnąć sukces. Uświadamiali jak ważny jest zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie i systematyczne treningi oraz, że wszelkie używki są zagrożeniem dla zdrowia. Przekazali również uczniom jak ważna jest samodyscyplina i konsekwentne działanie w drodze do sukcesu. Uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość zadania sportowcom pytań. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni ze zorganizowanego spotkania, a zaproszeni goście na zakończenie otrzymali od uczniów naszej szkoły w ramach podziękowań pamiątkowe dyplomy.

20.05.2014 |Sabina Mirowska|


Laureaci Konkursu Wiedzy Historycznej

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum uzyskali tytuły laureatów w Wojewódzkim Konkursie Historycznym z cyklu "Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków. Wywózki Górnoślązaków, Kaszubów i AK-owców w 1945 r. do ZSRS." Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 12 maja w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły-Marta Buła z klasy IIIA, która zdobyła tytuł laureata II stopnia oraz Maciej Pełka z IIIC laureat III stopnia.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14.05.2014 |Alina Bielska|


GÓRA GROSZA

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Drodzy Uczniowie

Nasza Szkoła po raz kolejny brała udział w XIV akcji Góry Grosza 2013 "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na Świecie". Gorące podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy byli zaangażowani w zbiórkę. Dzięki każdej akcji uczymy się podstawowych zasad humanizmu i poznajemy, czym jest wolontariat. Kształtujemy w naszych środowiskach podstawowe zasad współżycia i otwartości na pomoc innym.

13.05.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


KOŁO WOLONTARIATU

Wolontariusze naszej Szkoły w miesiącu kwietniu ofiarując swój wolny czas brali udział w Zbiórce Żywności. Akcja ta odbyła się w dniach 04 - 06 kwiecień 2014 w Hipermarkecie Tesco w Tychach i została zorganizowana przez Fundację SOS Dla Dzieci Chorych i Pokrzywdzonych. Uczniowie, którzy brali udział w akcji to:
Martyna Machorowska, Marta Sojka, Paulina Kosiecka, Adrianna Tabaczyńska, Aleksandra Golec, Daria Radziewska, Karolina Szczepaniak, Natalia Stojanowska, Ewelina Sroczyńska, Dagmara Szumlicz, Danile Horbal, Tomasz Michalski, Jacek Pajor.
Zaangażowanym Wolontariuszom w imieniu Fundacji oraz własnym dziękuję za współpracę i okazaną pomoc.

13.05.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


W dniach 29.04.-04.05.2014 uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tychach wraz z opiekunami Anną Biskup, Joanną Wiśniewską i Justyną Andrzejewską odwiedzili swoich niemieckich przyjaciół w Grenzach-Wyhlen (Badenia-Wirtembergia).

Głównymi atrakcji pobyt w Niemczech były:

- Zwiedzanie miasta Grenzach-Wyhlen;
- Spacer po szwajcarskim mieście Bazylea, połączony ze zwiedzaniem słynnej katedry z XI wieku, zbudowanej w stylu gotyckim i romańskim;
- Rejs statkiem wzdłuż rzeki Ren;
- Całodniowa wycieczka do największego parku rozrywki w Niemczech;
- Dyskoteka integracyjna;
- Wędrówka górska połączona z jedzeniem kiełbasek przy ognisku;
- "Dzień z rodziną niemiecką"- uczniowie byli m.in. w Francji, w Freiburgu oraz pełnym atrakcji aquparku.
Podczas pięciodniowego pobytu w Grenzach-Wyhlen uczniowie Zespołu Szkół Sportowych zwiedzili również szkolę Realschule, obserwowali zajęcia lekcyjne a nawet mogli wziąć w nich aktywny udział. Na terenie szkoły odbyły się także zawody sportowe.
Pożegnalna kolacja z udziałem rodzin goszczących naszą młodzież zakończyła pełną wrażeń wizytę w Niemczech. A już za trzy tygodnie odbędzie się rewizyta w Tychach.
Pragniemy serdecznie podziękować Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która dzięki finansowemu wsparciu umożliwiła organizację wyjazdu młodzieży naszej szkoły do Niemiec.

GALERIA ZDJĘĆ

09.05.2014 |Anna Biskup|


Turniej minisiatkówki pod hasłem "Od S.O.S-u do sukcesu"

W dniu 29.04 siatkarki z klasy 5a brały udział w turnieju minisiatkówki pod hasłem "Od S.O.S-u do sukcesu" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do udziału w turnieju zgłosiło się 28 zespołów szkół podstawowych z całego województwa śląskiego.
Zawody rozgrywane były w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach, a wszystkie spotkania sędziowały zawodniczki pierwszoligowej Silesii Volley MSK MOSiR Mysłowice, którym pomagały uczennice I, II i III klasy Gimnazjum nr 1. Tego dnia przez halę mysłowickiego MOSiR-u przewinęło się wiele gwiazd, a byli to Wiesław Czaja, Waldemar Wspaniały, Marcin Prus, Dawid Dryja , Adrian Staszewski, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, Bartłomiej Soroka, Elżbieta Skowrońska. Goście z uśmiechem rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
Oficjalnego zakończenia i wręczenie nagród dokonała Pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 Lucyna Stelmach oraz szef projektu S.O.S Waldemar Wspaniały. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem oraz kalendarzem, a najlepsze trzy zespoły otrzymały medale i nagrody rzeczowe.
Przyznano nagrody indywidualne, jedną z nich otrzymała Marta Soboń - jako najwyższa zawodniczka.
Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1.SP 5 Zawiercie
2.MKS Zorza Wodzisław Śląski
3.SP "Oxford Bielsko - Biała
4.SP 3 Mikołów
5.Żory I
6.ZSS Tychy I
7.Żory II
8.SP 53 Katowice I
9.SP 14 Mysłowice
10.BOSiR Bieruń II
11.ZSS Tychy II
12.SP 2 Mysłowice
13.SP 9 Mysłowice II
14.Żory III
15.ZSS Tychy III
16.SP 53 Katowice II
17.SP 1 Mysłowice II
18.SP 9 Mysłowice I
19.SP 10 Mysłowice
20.BOSiR Bieruń V
21.BOSiR Bieruń III
22.SP 1 Mysłowice III
23.BOSiR Bieruń IV
24.SP 3 Mysłowice II
25.BOSiR Bieruń VI
26.SP 1 Mysłowice I
27.BOSiR Bieruń I
28.SP 3 Mysłowice I

06.05.2014 |Monika Szynczewska|


Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych - informacje dla gimnazjalisty

04.05.2014 |Admin|


Dnia 7 marca na Hali Miejskiej przy al. Piłsudskiego odbyły się zajęcia otwarte z wychowania fizycznego dla dzieci z Przedszkola nr 5 w Tychach. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy koszykarskiej - II B, a zajęcia prowadził Pan Wojciech Majcherowicz. W trakcie zajęć chłopcy zaprezentowali swoje wysokie umiejętności koszykarskie, a następnie zorganizowana została pokazowa gra. Entuzjazm dzieci spowodował, że nasi uczniowie postanowili nauczyć przedszkolaków rzutu do kosza. Było przy tym mnóstwo zabawy, a nasi uczniowie sprawdzili się świetnie w roli "trenerów".

GALERIA ZDJĘĆ

12.04.2014 |Wojciech Majcherowicz|


Projekt z klasą

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych biorą udział w konkursie wydawnictwa Nowa Era pt. Projekt z klasą" Serdecznie zachęcamy do głosowania na projekt numer 89. Aby oddać swój głos w konkursie należy wejść na stronę:
http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa4/projekty/pokaz/172.html
W tej edycji głosowanie trwa tylko dwa tygodnie do 15 kwietnia (Można oddać jeden głos dziennie na dany projekt) 10 projektów, które w głosowaniu on-line zdobędą największą liczbę głosów otrzyma Grant w wysokości 2000zł na realizację wymarzonego projektu.
Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy!

03.04.2014 |Anna Biskup|


Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Pływaniu

W dniach 07-09.03.2014 odbyły się na basenie Olimpijczyk w Gliwicach Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Pływaniu, w których wzięło udział 471 zawodników ze 124 klubów z całej Polski.
Zawodnicy MOSM TYCHY, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, podopieczni pani trener Aleksandry Radek, z Dawidem Dziedzicem na czele również podjęli walkę w tej sportowej rywalizacji.
W drużynie oprócz Dawida startowali : Adam Gembala, Adrianna Graf, Agnieszka Hałat, Elwira Koczy, Paweł Kulak, Maciej Mołdrzyk, Miłosz Pilc, Kacper Saks i Sylwia Złotecka.
Już pierwszego dnia zawodów podczas finałów swój pierwszy medal zdobył Dawid Dziedzic zajmując trzecie miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Mimo spóźnionego startu udało się dogonić rywali i stanąć na podium.
W tej samej konkurencji wśród dziewcząt swój pierwszy w życiu finał wywalczyła Sylwia Złotecka, zajmując ostatecznie 16 miejsce.
W finale 50 metrów stylem motylkowym Dawid zajął 6 miejsce, tracąc do medalu zaledwie 0,1 sekundy.
Trzeci dzień Mistrzostw Polski znowu był pełen emocji, bo Dawid zakwalifikował się do dwóch finałów 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.
Na dystansie 100 m stylem klasycznym zakwalifikował się dopiero z ósmym czasem i jego szanse medalowe nie były zbyt duże, ale pływając na zewnętrznym ( najgorszym ) torze też można walczyć do końca. To właśnie udało się Dawidowi i wywalczył drugi brązowy medal z nowym rekordem życiowym.
Kilkanaście minut później już pływał w kolejnym finale na 100 m stylem zmiennym, gdzie zajął piąte miejsce.
Udział w Mistrzostwach Polski to wielkie wyróżnienie dla zawodników, którzy podejmują trud wielomiesięcznych przygotowań, ale też wielkie pływackie święto i okazja do tego, by uczyć się od najlepszych.
A następne Mistrzostwa Polski już za 133 dni…

22.03.2014 |Aleksandra Radek|


TYSKIE LAURY DLA DAWIDA DZIEDZICA

Uczeń Zespołu Szkół Sportowych - Dawid Dziedzic, wychowanek pani trener Aleksandry Radek, został najpopularniejszym tyskim sportowcem w kategorii młodzieżowców za rok 2013. Wśród nominowanych było 65 zawodników z różnych dyscyplin sportu.
Podczas Gali, która odbyła się 26.02.2014 w restauracji " U Przewoźnika" zostały wręczone statuetki dla najlepszych tyskich sportowców.
Za Dawidem uplasowali się : Szymon Mielnik ( kajaki ), Jakub Szyja (golf), Dawid Białas (boks) i Mateusz Grzybek (piłka nożna).
Dawid już dwukrotnie był w najlepszej piątce, ale nigdy jeszcze nie wygrał. W swoim przemówieniu podczas wręczania statuetek podziękował pani trener, rodzinie i wszystkim, którzy wspierają go na co dzień przy podejmowaniu kolejnych sportowych wyzwań.

15.03.2014 |Aleksandra Radek|


PRZEDSTAWICIELE KADRY POLSKI W FUTSALU W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13 marca 2014 r. w ZSS w Tychach odbyło się spotkanie gimnazjalistów z trenerem kadry Polski Andrea Bucciol i zawodnikami reprezentacji Polski w futsalu Michałem Markiem, Arturem Popławskim i Dominikiem Śmiałkowskim. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Szkoła promująca zdrowie". Gości przywitał i przedstawił dyrektor szkoły Jacek Baran. Sportowcy przybliżyli uczniom zasady gry piłki nożnej halowej, opowiadali o swoich treningach, osiągniętych sukcesach i planach na przyszłość. Trener Andrea Bucciol podkreślał znaczenie systematyczności w nauce i sporcie oraz zdrowego stylu życia. Następnie gimnazjaliści zadawali trenerowi i zawodnikom pytania, które dotyczyły nie tylko sportu, ale również ich zainteresowań i spędzania czasu wolnego.
W podziękowaniu za przybycie goście otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Sportowcy wpisali się do kroniki szkoły oraz zaprosili uczniów na mecz reprezentacji Polski w futsalu z Cyprem, który będzie rozegrany w piątek 14 marca 2014 r. Na zakończenie goście wręczali uczniom pamiątkowe zdjęcia reprezentacji Polski oraz rozdawali autografy

15.03.2014 |Alina Folkert|


PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW

W piątek 7 marca o godzinie 17.00 koło teatralne klasy 5a zaprosiło rodziców na spektakl pt. "O księżniczce, piekarczyku i pieczeniu chleba ". Tematem przedstawienia były poszukiwania odpowiedniego męża dla r ozkapryszonej księżniczki. Publiczność nagrodziła przejętych aktorów gromkimi brawami, którzy w związku z tym ustalili, że takie prezentacje staną się tradycją koła. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Kurbiel, dziękując uczniom i życząc obecnym na sali paniom wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. M. Kuta

10.03.2014 |Monika Kuta|


"Czysty, wesoły chodzę do szkoły"

Uczniowie klas 1 - 3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. M. Kopernika wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej mającej na celu kształtować dobre nawyki w zakresie higieny osobistej. W konkursie "Twój niezbędnik higieniczny" udział wzięło 218 uczniów naszej szkoły. Dzieci wykonały pomysłowe prace artystyczne na temat "Czysty, wesoły chodzę do szkoły". Starania wszystkich uczestników zostały nagrodzone. Drogerie Rossmann ufundowały niezbędniki higieniczne dla każdego ucznia

24.02.2014 |Sabina Mirowska|


Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce materiałów plastycznych dla Fundacjii ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Zebraliśmy bardzo dużo materiałów. Wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania składają bibliotekarze ZSS oraz Fundacja ISKIERKA.

07.02.2014 |Lidia Franczak |


ZEBRANIA RODZICÓW

Dnia 16.01.2014 odbędą się zebrania rodziców wg harmonogramu:
SSP Nr 19 klasy 1-3 godz. 16.00
SSP Nr 19 klasy 4-6 godz. 17.00
SG Nr 9 klasy I-III godz. 18.00

13.01.2014 |Admin |


W okresie ferii basen będzie czynny:

w dniach od 20.01. - do 23.01.2014 r.
od 8.00 - 11.00 klasy sportowe pływackie (trening)
od 11.00 - do 13.00 Osiedlowe Centra Sportowe
od 13.00 - do 15.00 ogólnodostępny dla uczniów ZSS
w dniu 24.01.2014 r. (piątek)
od 8.00 - do 11.00 klasy sportowe pływackie (trening)
od 11.00 - do 13.00 Osiedlowe Centra Sportowe
w dniach od 27.01. - do 31.01.2014 r.
od 8.00 - 11.00 klasy sportowe pływackie (trening)
od 11.00 - do 13.00 Osiedlowe Centra Sportowe
od 13.00 - do 16.00 ogólnodostępny dla uczniów ZSS

13.01.2014 |Admin |


Wyróżnienie w konkursie "Cała Polska czyta dzieciom"

Bibliotekarze Zespołu Szkół Sportowych w Tychach od lat podejmują liczne działania na rzecz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, przeznaczone zarówno dla uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjalistów, m.in.: imprezy czytelnicze, szkolne, międzyszkolne, rejonowe konkursy literackie i recytatorskie, konkursy pięknego czytania, czytelnicze programy autorskie, czytanie podczas zajęć bibliotecznych, wyjścia na spotkania autorskie i na czytanie do różnych instytucji kultury, spotkania z okazji rocznic literackich, czytanie przez gimnazjalistów młodszym kolegom, czytanie w ZSS przez zaproszonych gości, coroczne Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom i wiele innych. Liderem kampanii jest pani Lidia Franczak, która współpracuje z wieloma nauczycielami w szkole.
Od 12 lat Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom organizuje Ogólnopolskie Konkursy na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w danym roku szkolnym. Co roku do konkursu przystępuje około 150 - 200 instytucji. Dla Zespołu Szkół Sportowych w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" za kolejne lata przyznano:
- za rok 2006/2007 - Medal
- za rok 2007/2008 - Statuetkę - najwyższą nagrodę
- za rok 2008/2009 - Medal
- za rok 2009/2010 - Wyróżnienie specjalne
- za rok 2010/2011 - Superstatuetkę - najwyższą nagrodę
Od roku 2012 przyznawania są jedynie tzw. nagrody i wyróżnienia.
Za rok 2011/2012 dla Zespół Szkół Sportowych przyznano wyróżnienie.
16.12.2013 za rok 2012/2013 również otrzymaliśmy wyróżnienie.

02.01.2014 |Lidia Franczak |


Pewna psinka ze schroniska
Miała smutny wyraz pyska
Ale dzieciaki
Zebrały przysmaki
I szczęściem wypełniła się miska
Wszystkie zwierzęta z Miejskiego Schroniska w Tychach dziękują dzieciom z klas 1-3 za udział w zbiórce karmy, koców, zabawek i posłań. To dla nich wymarzone prezenty świąteczne :)

21.12.2013 |M. Ćwiklińska - Kostuś |


Psy z tyskiej Fundacji "Razem"

W dniu 19 listopada do szkoły zawitali kudłaci goście - psy z tyskiej Fundacji "Razem". Podczas zajęć z wolontariuszami dzieci klas 1-3 miały okazję dowiedzieć się, jak rozpoznać zachowanie psa, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, poznać psy służące człowiekowi w pracy i codziennych czynnościach. Uczniowie mogli przećwiczyć poznane wiadomości w praktyce. Otrzymali od Fundacji książeczki, które przypominać im będą to, czego się dowiedzieli podczas zajęć. To był dzień pełen wrażeń!

16.12.2013 |Agnieszka Czarnecka-Majkut |


"Odlotowe lekcje"

W dniach 4-5 grudnia odbyły się w naszej szkole pokazy sokoliczne w ramach "Odlotowych lekcji" zorganizowanych przez miłośników ptaków drapieżnych z Ptaszyńca. Dzieci miały okazję zobaczyć ptaki drapieżne na żywo, poznać ich zwyczaje oraz rolę, jaką pełnią w przyrodzie. Podsumowaniem wiadomości zapamiętanych przez dzieci był quiz z nagrodami w postaci zdjęć ptaków - naszych bohaterów. Dzięki zaangażowaniu uczniów w zadania wykonywane wspólnie z ptakami, spotkanie to stało się niezapomnianą przygodą , o której jeszcze długo dzieci opowiadały.

16.12.2013 |Agnieszka Czarnecka-Majkut |


Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o puchar Burmistrza Miasta Kłodzka

14.12.2013 |Irena Palka |


I Memoriał Andrzeja Kędzierskiego w Trzebnicy

14.12.2013 |Irena Palka |


MEMORIAŁ IM. MARKA PETRUSEWICZA

W dniach 23-24.11.2013 odbył się we Wrocławiu XXIV Memoriał im. Marka Petrusewicza w Pływaniu. Na indywidualne zaproszenie organizatorów wystartował w tych zawodach uczeń Zespołu Szkół Sportowych, zawodnik MOSM Tychy - Dawid Dziedzic. Został zaproszony jako medalista Mistrzostw Polski Juniorów 14-lat na dystansie 100 m stylem klasycznym, koronnym dystansie, znakomitego niegdyś polskiego żabkarza, Marka Petrusewicza. Dawid trzykrotnie zwyciężał w swojej kategorii wiekowej, uzyskując najlepsze rezultaty na dystansach: 50 m stylem motylkowym (27,15), 100 m stylem motylkowym (1:00,40) oraz 50 m stylem dowolnym (25,15). Dawid Dziedzic z trenerką Aleksandrą Radek.

10.12.2013 |Aleksandra Radek |


OTWARTE MISTRZOSTWA OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO

W dniach 22-23.11.2013 zostały rozegrane w Oświęcimiu Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego. Cztery razy w kategorii 15-latków na podium stawał Mikołaj Zając zdobywając złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym (55,36) i trzy brązowe- 100 m stylem zmiennym (1:05,85), 50 m stylem dowolnym (25,81) i 200 m stylem dowolnym (2:11,50)

10.12.2013 |Aleksandra Radek |


ŚLĄSKA LIGA PŁYWACKA

Podczas rozegranej 27.11.2013 w Gliwicach Śląskiej Ligi Pływackiej zawodnicy MOSM Tychy w kategorii 14-latków zdobyli pięć medali - 3 złote i 2 brązowe. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Dawid Dziedzic- 100 m stylem klasycznym , 200 m stylem zmiennym i w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w składzie: Dziedzic, Miłosz Pilc, Nikodem Greguła i Paweł Kulak. Brązowe medale zdobyli Nikodem Greguła na dystansie 50 m stylem grzbietowym i Miłosz Pilc na 100 m stylem klasycznym. Wszyscy są zawodnikami pani trener Aleksandry Radek.

10.12.2013 |Aleksandra Radek |


OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN WYTRZYMAŁOŚCI I WSZECHSTRONNOŚCI STYLOWEJ

Zawody odbyły się 29.11.2013 w Radlinie w kategorii 11-latków. Startowało 217 zawodników w dwóch konkurencjach: 200 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym. Najlepiej w tyskiej ekipie spisał się Mateusz Litewczuk, który wywalczył drugie miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz 11 miejsce na 400 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt najwyżej uplasowała się Agata Matlak ósma na 400 m dow i dziesiąta na 200 m zm.

10.12.2013 |Aleksandra Radek |


REKORD ŚLĄSKA DAWIDA DZIEDZICA- 100 METRÓW STYLEM ZMIENNYM!!!

W dniach 06-07.12.2013r odbyły się w Gliwicach Mistrzostwa Śląska Juniorów 14-15 lat, w których wystartowało 330 zawodników z 33 klubów. Zawody rozpoczęły się uroczystym wręczeniem certyfikatów zawodnikom Kadry Narodowej Juniorów, wśród których znalazł się Dawid Dziedzic, uczeń Zespołu Szkół Sportowych, zawodnik MOSM TYCHY. Podopieczni pani trener Aleksandry Radek wywalczyli w sumie18 medali: 13 w kategorii 14-latków i 5 medali w kategorii 15-latków. Multimedalistą wśród 14-latków został Dawid Dziedzic, który zdobył 5 złotych (50 i 100m stylem motylkowym, 50 i 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym , ustanawiając REKORD ŚLĄSKA) i 1 srebrny medal ( 200m stylem zmiennym) indywidualnie oraz 3 w sztafetach. W tej samej kategorii wiekowej medale zdobywali:
Miłosz Pilc- 2 brązowe -100 i 200m stylem klasycznym
Maciej Mołdrzyk- 1 brązowy- 200m stylem grzbietowym
Sylwia Złotecka- 1 brązowy- 200m stylem klasycznym
Sztafeta 4x100 zmienny - 1 srebrny- Mołdrzyk, Pilc, Dziedzic Nikodem, Greguła
Sztafeta 4x200 dow- 1 brązowy- Dziedzic, Mołdrzyk, Pilc i Greguła
Sztafeta 4x100 dow - 1 brązowy- Dziedzic, Mołdrzyk, Pilc i Greguła
W kategorii 15- latków najlepszy okazał się Mikołaj Zając zdobywając 4 medale: 1 złoty- 100m stylem zmiennym oraz 2 srebrne- 50 i 100m stylem motylkowym i 1 brązowy- 100m stylem dowolnym. Brązowym medalistą został też Bartłomiej Jacek na dystansie 50m stylem motylkowym. Od lewej u góry stoją: Bartek Jacek, Maciej Mołdrzyk, Aleksandra Radek, Miłosz Pilc, Sylwia Złotecka, Mikołaj Zając, na dole: Nikodem Greguła, Dawid Dziedzic.

10.12.2013 |Aleksandra Radek |


W dniu 12 grudnia 2013 roku odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami
podsumowujące I semestr roku szkolnego 2013/2014 wg harmonogramu oraz kiermasz świąteczny:
SSP Nr 19 - godz. 16.30 (klasy 1-3)
SSP Nr 19 - godz. 17.00 (klasy 4-6)
SG Nr 9 - godz. 18.00

02.12.2013 |Admin |


MISTRZOSTWA ŚLĄSKA DZIECI 10-LAT- 06.11.2013R RADLIN
Najmłodsi zawodnicy sekcji pływackiej Mosm Tychy wywalczyli 3 medale Mistrzostw Śląska. Najlepszy okazał się Michał Sobierajski zdobywając 2 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. Tuż za podium na 4 pozycji uplasował się Daniel Giel na dystansie 200m stylem dowolnym. Sztafeta chłopców w składzie: Daniel Giel, Michał Sobierajski, Przemysław Myszor, Kacper Komorowski w konkurencjach 4x 50 m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym zdobyła srebrne medale.

23.11.2013 |Aleksandra Radek |


MISTRZOSTWA ŚLĄSKA DZIECI 11-LAT- 15.11.2013R RADLIN
Dnia 15.11.2013r w Radlinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci 11-lat w Pływaniu. W zawodach wystartowało 323 zawodników z 31 klubów. Najlepiej w tyskiej ekipie spisał się podopieczny pani trener Aleksandry Radek- Mateusz Litewczuk, który wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m stylem zmiennym, a ponadto zajął czwarte miejsce na 50 m stylem klasycznym i siódme na 50 m stylem motylkowym. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również: Agata Matlak, Alan Walter, Martyna Walczyk, Natalia Maruszczyk, Dominik Marczewski, Dawid Wiekiera i Paweł Szojda. Najbliżej podium, na czwartym miejscu, znalazła się sztafeta chłopców 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Jakub Sendacki, Wiekiera, Walter, Litewczuk

23.11.2013 |Aleksandra Radek |


MISTRZOSTWA ŚLĄSKA DZIECI 12-LAT- 15.16.11.2013R Gliwice
Podopieczni Rafała Majcherczyka i Justyny Andrzejewskiej na zawodach Mistrzostw Śląska zdobyli w sumie 9 medali w tym 6 indywidualnych i 3 drużynowe. Indywidualne medale wywalczyli; Radosław Gęgotek zdobył 3 medale: srebrny 50m stylem motylkowym i 2 brązowe na 100m stylem dowolnym i motylkowym. Tymoteusz Kowol zdobył 2 srebrne medale na 100 i 200m stylem klasycznym Krzysztof Szubert uplasował się na 2 miejscu zdobywając srebrny medal na 100m stylem dowolnym. Sztafeta chłopców 4x 100m stylem dowolnym w składzie: Gęgotek Radosław, Szubert Krzysztof, Hencner Wojciech , Szklarz Wiktor wywalczyła srebrny medal Sztafeta chłopców 4x 100m stylem zmiennym w składzie: : Gęgotek Radosław, Szubert Krzysztof, Hencner Wojciech i Kowol Tymoteusz okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal. Sztafeta dziewcząt 4x 100m stylem dowolnym w składzie Marucha Julia, Czypionka Anna, Augustyniak Michalina, Łakwa Zuzanna również walczyła do końca i uplasowała się na 3 miejscu podium.

23.11.2013 |Aleksandra Radek |


MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 13-LAT- 08-09.11.2013r GLIWICE
W Gliwicach walczyli o medale zawodnicy z rocznika 2000. Wystartowało 316 zawodników z 19 klubów z całego śląska. Tam zawodniczka Klaudia Żak zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym. W pierwszej 10 uplasowali się: 4 miejsce Klaudia Żak i 6 miejsce Wiktoria Kobuszko na dystansie 50m stylem motylkowym. W konkurencji 100 m stylem motylkowym 6 miejsce zajęła Wiktoria Kobuszko, na 100m stylem zmiennym 6 była Beata Maruszczyk i 7 miejsce zajął Kamil Krawczyk na dystansie 200m stylem klasycznym.

23.11.2013 |Aleksandra Radek |


Działalność Koła Wolontariatu

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w XIV kwestę listopadową na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Tychach, która odbywała się w dniach: 1 - 3.11.2013 r. Nasi Wolontariusze kwestowali 1 listopada w następujących miejscach: Cmentarz komunalny w Tychach-Wartogłowcu oraz Cmentarz parafialny parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach. W zbiórce brało udział 90 Wolontariuszy z klas I - III Sportowego Gimnazjum. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich Wolontariuszy, Rodziców i Opiekunów. Dziękuję za Was poświęcony czas, aktywne uczestnictwo, uśmiech i każdy gest podarowany osobom potrzepującym. Wasza radość, wrażliwość, empatia i dobroć sprawiają, że życie w naszej społeczności staje się lepsze i bogatsze uczuciowo. DOKUMENT PDF

06.11.2013 | Opiekun Koła Wolontariatu Anna Wajdner-Mazgaj |


Zbiórka dla Fundacji Iskierka działajacej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Do biblioteki szkolnej można przynosić nowe materiały papiernicze: bloki, farby, kredki, papier kolorowy, kolorowanki, mazaki itp., Materiały te będą wykorzystywane do zajęć plastycznych z choymi dziećmi, aby umilić im długi pobyt w szpitalu. Zbiórka trwa do końca listopada 2013
Bibliotekarze

06.11.2013 | Alina Folkert |


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. W tym roku w naszej szkole, na wzór amerykański, odbyła się " Gala nauczycielskich Oskarów". W roli prowadzących wystąpili: Patrycja Kowalska z klasy IIIC i Kuba Musiał z klasy IIB. P rzedstawienie pieśnią uświetnili młodzi artyści przygotowani przez p.Grażynę Kowalczyk-Pałuską. Nauczyciele mogli otrzymać nagrodę w jednej z siedmiu kategorii. Głosy na nich oddawali uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Specjalne podziękowania skierowano pod adresem pań uczących w klasach najmłodszych.
A oto nagrodzeni:

Kategoria I:MIKROFON ROKU

Nominowani:

Grażyna Kowalczyk-Pałuska
Marzena Profaska
Aleksandra Radek
Marcin Strzępek
Oskar w tej kategorii otrzymała Marzena Profaska.

Kategoria II:ŻARTOWNIŚ ROKU

Nominowani:

Tomasz Jaiełka
Rafał Majcherczyk
Marzena Profaska
Marcin Strzępek
Oskar w tej kategorii otrzymał Marcin Strzępek.

Kategoria III:LUZAK ROKU

Nominowani:

Małgorzata Urbanowicz
Marzena Profaska
Rafał Majcherczyk
Jerzy Sojka
Oskar w tej kategorii otrzymała Małgorzata Urbanowicz.

Kategoria IV:ZŁOTY WYKŁADOWCA

Nominowani:

Jerzy Sojka
Marzena Profaska
Izabela Grabowska
Iwona Kusińska
Oskar w tej kategorii otrzymała Iwona Kusińska.

Kategoria V: GORĄCY UŚMIECH

Nominowani:

Anna Wajdner-Mazgaj
Bożena Kuś
Monika Szynczewska
Teresa Chrószcz
Oskar w tej kategorii otrzymała Anna Wajdner-Mazgaj.

Kategoria VI:BRATNIA DUSZA

Nominowani:

Bożena Kuś
Justyna Andrzejewska
Ewa Piasecka
Monika Szynczewska
Oskar w tej kategorii otrzymała Justyna Andrzejewska.

Kategoria VII:ZŁOTY KAGANEK

Nominowani:

Bożena Kuś
Jerzy Sojka
Anna Wajdner-Mazgaj
Małgorzata Urbanowicz
Oskar w tej kategorii otrzymała Bożena Kuś.

GALERIA ZDJĘĆ

30.10.2013 | Alina Bielska |


Inauguracja ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei"

3 października 2013 roku Wolontariuszki z naszej szkoły wraz z panią Anna Wajdner-Mazgaj, która opiekuje się Kołem Wolontariatu uczestniczyły w inauguracji kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei". Pomimo trochę mroźnej, ale jednak słonecznej pogody spotkaliśmy się na placu Domu Hospicyjnego w Tychach przy ulicy Żorskiej (za kościołem Ducha Św. w Tychach). Wspólnie z panią Justyną Rutkowską, która organizowała tę akcję, oraz z innymi wolontariuszami z tyskich szkół i przedszkoli, czyli w dużym gronie posadzimy cebulki Żonkila, symbolu życia, nadziei i walki z chorobą nowotworową. Wolontariuszki z Zespołu Szkół Sportowych to: Patrycja Kowalska, Paulina Pasternak, Sara Ślusarska, Magdalena Tumasz, Natalia Stojanowska, Dagmara Szumlicz, Ewelina Sroczyńska, Karolina Szczepaniak.

GALERIA ZDJĘĆ

05.10.2013 | Anna Wajdner-Mazgaj Opiekun Koła Wolontariatu |


Na rozpoczęcie Miesiąca Bibliotek Szkolnych...

05.10.2013 | Admin |


Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych...

05.10.2013 | Admin |


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

godzina 8.00 - klasy I SG - sala gimnastyczna

godzina 9.00 - klasy 1 SSP - sala gimnastyczna
klasy 2 - 3 SSP - w klasach

godzina 10.00 - klasy 4 SSP - sala gimnastyczna
klasy 5 - 6 SSP- w klasach

godzina 10.30 - klasy II - III SG w klasach

19.08.2013 | Admin |