ARCHIWUM:2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015

DZIEŃ TEATRU

19 listopada 2015 roku minęło 250 lat od pierwszego przedstawienia zespołu aktorów polskich stworzonego z inicjatywy króla Stanisława Augusta. Data ta jest uważana za początek polskiego teatru publicznego. Dla upamiętnienia tego wydarzenia biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Teatru.
Przygotowano trzy spektakle.
"Szewczyk Dratewka" w wykonaniu wszystkich uczniów klasy 3a, przygotowane pod kierunkiem p. Aliny Folkert, p. Lidii Franczak i p. Ewy Kościelny. Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie klas 1-3 SSP oraz dzieci z Przedszkola Bajeczka więcej
GALERIA ZDJĘĆ

" O królewnie i o pieczeniu chleba" w wykonaniu zespołu uczniów z klas 4a, 5b i 5c, przygotowane pod kierunkiem p. Moniki Kuty.
GALERIA ZDJĘĆ

"Wróżki" - w aktorskim wykonaniu rodziców uczniów klas 3a i 2b. W roli księcia wystąpił p. wicedyrektor Mirosław Kurbiel wzbudzając zachwyt widzów.
GALERIA ZDJĘĆ

Gościem specjalnym naszej uroczystości był p. Paweł Drzewiecki - aktor i Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Przedstawienia obejrzeli również p. Dyrektor Jacek Baran i nauczyciele.

29.11.2015 |Alina Folkert, Lidia Franczak|


Konkurs "BEZPIECZNY ŚWIETLICZAK"

W środę 25.11.2015 r w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach odbyła się III edycja świetlicowego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w domu, w szkole i na ulicy pt. "BEZPIECZNY ŚWIETLICZAK". Konkurs miał na celu wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i wyrabianie odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny z 10 tyskich szkół podstawowych. Naszą świetlicę reprezentowała drużyna w składzie: ALEKSANDRA SOSNA i JAN IŻAK - uczniowie klasy 3b. Drużyna ta wykazała się ogromną wiedzą, zgodnością i szybkością w rozwiązywaniu poszczególnych zadań. Było dużo emocji oraz świetnej zabawy. Drużyna zajęła II miejsce.
Uczniom gratulujemy.

27.11.2015 |Elżbieta Pasternak|


Wernisaż Poetycki

24 listopada 2015 roku odbył się Wernisaż Poetycki z okazji wydania XII tomu Antologii Poezji Dziecięcej pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza. Zwyciężczynią w tym konkursie została Emilia Słabosz z klasy 5d.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wspaniałych efektów laureatce i opiekunowi - pani Renacie Zbroińskiej.

27.11.2015 |Renata Zbroińska |


Szkolny konkurs recytatorski pt. "Wierszowa rozmowa"

Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej dnia 18.11.2015r. Brało w nim udział 30 uczniów z klas 4-6 SSP. Uczestnicy recytowali wiersze zawierające dialogi. Dozwolony był gest podkreślający wypowiadane kwestie oraz niewielkie rekwizyty. Jury w składzie: p. Renata Zbroińska - przewodnicząca, p. Lidia Franczak i p. Alina Folkert ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce - Oskar Oczadły 6c
II miejcse - Martyna Lipińska 5a
III miejsce - Amelia Litewczuk 6a, Patryk Prasałek 6b i Adrianna Grzesiak 6d
Wyróżnienia: Maja Kaleta 4a, Julia Łuczun 4a, Emilia Paluch 5a, Nina Tyśkiewicz 5a, Natalia Mleczek 5d, Liwia Termin 5d, Zuzanna Kłap 6a, Nikola Zadylak 6a, Angelika Kula 6d i Zuzanna Wiaderek 6d.
Laureaci I i II miejsca będą reprezentować naszą szkołę na powiatowym konkursie recytatorskim, a wszystkie wyróżnione osoby zaprezentują w najbliższym czasie wybrane przez siebie wiersze młodszym uczniom naszej szkoły.
GALERIA ZDJĘĆ

27.11.2015 |Alina Folkert |


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Są źródłem wielu przeżyć i wrażeń, wzbogacają wyobraźnię. Każde pokolenie ma swojego ulubionego bohatera. Bajkowe postacie zawsze towarzyszą dzieciom, rozweselając, bawiąc, poprawiając humor.
Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko umilają dzieciom czas, ale także uczą i pokazują sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom możemy wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Każdego roku 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto wszystkich bajkowych postaci do dobry pretekst, aby je sobie przypomnieć. W tym roku również w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjaliści przebrali się za postaci z bajek. Świętowanie sprawiło wszystkim wiele radości.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek rozpoczął także projekt pod hasłem "Starsi czytają młodszym" zainicjowany przez Samorząd Szkolny Gimnazjum. Akcja jest prowadzona w związku z upowszechnieniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Gimnazjaliści cyklicznie będą czytać uczniom klas 1-3 SSP swoje ulubione bajki i baśnie.
GALERIA ZDJĘĆ

20.11.2015 |Lidia Franczak i Anna Wajdner-Mazgaj, opiekunowie Samorządu SG |


...stanąć na deskach sceny...

W piątek 13 listopada uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej zwiedzali Teatr Mały w Tychach. Pomysł zrodził się w trakcie zajęć kółka teatralnego, które prowadzi Pani Magdalena Kosche. Uczestnicy wycieczki mogli nie tylko stanąć na deskach sceny, jak prawdziwi aktorzy, lecz także dowiedzieli się, co to jest kieszeń teatru, czy też kim jest inspicjent. Zwiedzając zakamarki teatru spotkali się z osobami odpowiedzialnymi za światła czy dźwięk w czasie trwania spektaklu. Pracownikom Teatru Małego serdecznie dziękujemy za możliwość poznania "wnętrza" naszego tyskiego teatru.
GALERIA ZDJĘĆ

20.11.2015 |Magdalena Kosche |


Konkurs fotograficzny "Pokaż nam swoje zdrowe, rodzinne śniadanie"

Konkurs nastawiony jest na promowanie zdrowych nawyków żywieniowych w tym najważniejszego posiłku w ciągu dnia, jakim jest śniadanie. Zdjęcia przedstawiające zdrowy posiłek oraz autora, najlepiej wraz z rodziną prosimy przesyłać do 25 Listopada na adres: zdrowetychy@gmail.com lub w wiadomości na stronę facebook.com/zdrowetychy. Po dokonaniu selekcji zdjęcia zostaną opublikowane na naszym profilu Facebook i poddane głosowaniu (głosowanie potrwa do 2 grudnia). Nagrodzimy najlepsze zdjęcie w opinii publiczności oraz Jury. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 5 grudnia podczas Tyskich Targów Śniadaniowych na Rynku w Tychach o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania zestaw zdrowych produktów ofiarowanych przez wystawców Tyskich Targów Śniadaniowych oraz publikacja fotografii w lokalnej prasie.
Regulamin konkursufotograficznego „Pokaż nam swoje zdrowe, rodzinne śniadanie”
https://www.facebook.com/zdrowetychy

16.11.2015 |Małgorzata Gardner |


,,KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM"

5 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 22 w Tychach odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu literacko-ilustratorskiego pt.,,KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM". Naszą świetlicę reprezentowały prace wykonane przez Kalinę Kilian - klasa 2b, Hanię Posz - klasa 2c i Jagnę Feith z klasy 3a.
Wyróżnienie w konkursie otrzymała praca wykonana przez Kalinę Kilian z klasy 2b. GRATULUJEMY. 08.11.2015 .

11.11.2015 |Elżbieta Pasternak |


KWESTA LISTOPADOWA WOLONTARIAT

1 listopada 2015 Wolontariusze z Zespołu Szkół Sportowych wzięli udział w XVI kweście zorganizowanej przez Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksa I. Można ich było spotkać od godz. 8:00 do 16:00 przy bramach Cmentarzy komunalnych w Tychach Wartogłowcu, Świerczyńcu oraz parafialnych parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach, parafii pw. Ducha Św. w Tychach, parafii pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelki Łask w Urbanowicach. Wolontariusze zostali wyposażeni w imienne identyfikatory i zaplombowane puszki. Podczas akcji rozdawali naklejki z napisem "Pomagam!". Po raz kolejny pokazali, że chcą i potrafią pomagać. Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom i Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.
Nasi uczniowie wraz z Panią Anną, która jest Opiekunem Koła Wolontariatu zostali również poproszeni przez Hospicjum, aby podzielić się refleksjami na temat corocznych kwest listopadowych.
Oto ich wypowiedzi:
Pani Anna Wajdner-Mazgaj - wolontariuszka, nauczycielka, koordynatorka wolontariuszy szkolnych nawiązuje, że udział w kweście na rzecz Hospicjum św. Kaliksta to nie tylko satysfakcja z niesienia pomocy czy dostrzeżenie, że są obok osoby chore i cierpiące. To coś więcej. Podkreśla wyraźnie: "To świadomość, że każdy człowiek jest częścią społeczeństwa, także i ja. I dlatego chcę żyć nadzieją i dawać ją innym. Ta nadzieja to poczucie, że mogę liczyć na wsparcie innych, to wrażliwość, którą sobie okazujemy w tym bardzo zabieganym dziś świecie. Dla mnie to również postawa, która uczy pokory względem wartości jaką jest każde ludzkie życie. Widząc jak wielu moich uczniów, którzy są wolontariuszami angażuje się w udział w kweście, jestem pełna podziwu i dumy, że tyle młodych ludzi potrafi i chce podarować trochę swojego czasu i uśmiechu, aby również inni mogli doświadczyć prawdziwej miłości".
Natomiast Aleksandra Brożek, wolontariuszka szkolna poprzez zaangażowanie w kwestowanie dla hospicjum 1 listopada może pomagać osobom, które tej pomocy potrzebują. Ponadto w kwestowanie angażują się również jej przyjaciele, więc działają wszyscy razem, a to motywuje ją jeszcze bardziej. Mówi, że pomaganie osobom z hospicjum daje jej ogromną radość i satysfakcję, bo wie, że dzięki takim akcjom może chociaż trochę zrobić coś dla tych ludzi. Chciałaby, aby ich ostatnie chwile wciąż były przepełnione miłością i szczęściem. Chce w ten sposób pokazywać innym, że trzeba pomagać i nie można tego ignorować".
Z kolei wolontariusz szkolny Tomasz Budziosz zbiera pieniądze na hospicjum ponieważ czuje radość z pomagania. Uważa, że dzięki tej pomocy ludzie chorzy w przyszłości będą mieli schronienie i profesjonalną pomoc. Mówi tak: "Gdy pomagam to wiem, że osoby potrzebujące czują radość, bo jest ktoś kto o nich się troszczy".
GALERIA ZDJĘĆ

08.11.2015 |Opiekun Koła Wolontariatu Anna Wajdner-Mazgaj |


...uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów...

W dniu 28 października odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów na pierwszoklasistów. To dla nich dzień szczególny, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowali się z programem artystycznym w naszej szkole . Było wiele wzruszeń, uśmiechu i słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Życzymy im, aby każdy dzień spędzony w szkole witali i żegnali z uśmiechem.
GALERIA ZDJĘĆ

08.11.2015 |Agnieszka Czarnecka-Majkut|


Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

W dniach 9-15 października obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Jest to akcja mająca na celu niesienie pomocy ciężko chorym dzieciom poprzez wymianę listownej korespondencji. Włączyła się w nią klasa 1b SP oraz kilkoro uczniów z pozostałych klas 1-3. Założeniem tego święta jest uświadomienie innym, że wystarczy kilka słów i znaczek pocztowy, by u innego dziecka wywołać uśmiech. Uczniowie wybrali troje podopiecznych Marzycielskiej Poczty i z pomocą wychowawczyni napisali list. Dołączyli do niej swoje rysunki.
MarzycielskaPoczta.pl to strona, na której każdy z Was może odnaleźć profile i adresy chorych dzieci, aby przesłać im swoje pozdrowienia.
Nie trzeba czekać na kolejny październik!

08.11.2015 |Agnieszka Czarnecka-Majkut|


Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego

30 października 2015r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego pt. "Meine schönste Sommerferien"- moje najpiękniejsze wakacje.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i polegał na stworzeniu prezentacje w programie Power-Point z komentarzem w języku niemieckim a następnie zaprezentowaniu jej w obecności jury oraz publiczności.
Jury oceniało:
- Poprawność językowa prezentowanych prac
- Stopień trudności
- Poziom warsztatu techniczno - plastycznego pracy
- Indywidualna interpretacja tematu
- Ogólny wyraz artystyczny
Po burzliwych obradach I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 4 w Tychach Kacper Santkiewicz (opiekun p. Joanna Kałużna) II oraz III miejsce przypadło uczennicom Zespołu Szkół Sportowych w Tychach - Aleksandrze Galickiej oraz Karolinie Malcharek (opiekun p. Anna Biskup) Wyróżnienie otrzymał uczeń Zespół Szkół Ponadpodstawowych im Karola Miarki w Chełmie Śląskim Kornel Parys (opiekun p. Katarzyna Strauch)
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

08.11.2015 |Anna Biskup|


Działania naszej biblioteki w październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

1 X 2015 - klasa IIIA SG brała udział w II Tyskim Gwiaździstym Rajdzie z Książką więcej

8 X 2015 - klasa 5d SSP 19 uczestniczyła w spotkaniu z Panem Łukaszem Wierzbickim - autorem książek dla dzieci Więcej

9 i 13 X 2015 - odbyły się w naszej bibliotece spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki "Godzinami o książkach", w których brali udział uczniowie klas 5b i 2c SSP 19

Więcej

14 X 2015 - wysłaliśmy zgłoszenie na konkurs Książki Naszych Marzeń Więcej

W każdy czwartek odbywały się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas pierwszych SSP

W naszej bibliotece aktywnie działa koło poetycko-teatralne, uczniowie kl. 3a SSP poznają literaturę dla dzieci oraz przygotowują inscenizacje na różne okazje.

29.10.2015 |Lidia Franczak, Alina Folkert|


Rejonowy Konkurs Recytatorski "Poezja Leopolda Staffa"

27 października 2015 roku odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Recytatorski "Poezja Leopolda Staffa" dla uczniów gimnazjum. Była to kolejna edycja . Pierwszy konkurs o randze miejskiej odbył się w 2006 roku, zaś edycje rejonowe mają miejsce od 2011 roku. Organizatorem corocznych konkursów jest biblioteka szkolna.
W kokursie uczestniczyło 21 gimnazjalistów z Bojszów, Imielina, Lędzin, Mikołowa i Tychów
Przybyłych powitał p. Dyrektor Jacek Baran, życząc wszystkim uczestnikom sukcesów.
Jury w składzie: p. Wojciech Wieczorek - przewodniczący, redaktor naczelny tygodnika "Twoje Tychy", p. Urszula Sojka - nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz w LO nr 2 im. C.K. Norwida w Tychach i p. Aleksandra Rosikoń - bibliotekarz, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Tychach po długiej i burzliwej naradzie przyznało następujące miejsca:
I miejsce - Julia Kownacka (Gimnazjum Bojszowy)
II miejsce - Karolina Szweda (Gimnazjum 1 Mikołów), Piotr Ludynia (Gimnazjum nr 11 Tychy), Daria Socha (Gimnazjum Bojszowy)
III miejsce - Zuzanna Ratajczyk (Gimnazjum 2 Tychy), Natalia Marczuk (Gimnazjum nr 2 Tychy), Wojciech Wróbel (Gimnazjum 1 Mikołów)
Wyróżnienia - Martyna Jarczyk (Gimnazjum 1 Mikołów), Przemysław Kupczyk (Gimnazjum Imielin), Maria Paluch (Gimnazjum Imielin)
Konkurs uświetnili krótkim programem artystycznym uczniowie naszej szkoły, a jednocześnie Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach: Zuzanna i Kacper Czerwińscy (flety), Mirosław Franczak (gitara) i Anna Buś (flet).
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy , a laureaci nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców przy ZSS Tychy.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do czytania poezji.

Link do bloga p. Urszuli Sojki, na którym napisała o konkursie
GALERIA ZDJĘĆ

29.10.2015 |Lidia Franczak|


KOLEJNY SUKCES W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 23.10.2015 na obiektach OSR "Żabka" w Łaziskach Górnych, odbyły się Zawody Rejonowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Start dziewczęcej Reprezentacji Sportowego Gimnazjum nr 9 zakończył się zwycięstwem i jednocześnie awansem do zawodów wojewodzkich, które odbędą się 05.11.2015 w Rudzie Śl. Drużyna została nagrodzona pucharem oraz dyplomem. Zwycięstwo wywalczyły: Niemczyk Wiktoria, Krasnosielska Karolina, Hachuła Anna, Harańczyk Natalia, Fijołek Aleksandra oraz Maruszczyk Beata.

27.10.2015 |Jarosław Rakowski|


Otwarcie nowych obiektów sportowych

8 października 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowych obiektów lekkoatletycznych: 50 metrowej bieżni, rzutni do pchnięcia kulą oraz skoczni w dal. Uroczystości przyświecało motto MKOL-u:

"W życiu ważny jest nie triumf lecz walka;
rzeczą istotną jest nie zwyciężać,
lecz umieć toczyć zwycięski bój".


W uroczystości uczestniczyli: Pani Daria Szczepańska - I zastępca Prezydenta ds. Społecznych w Tychach, Pani Urszula Dryka - Skarbnik Miasta Tychy, Pan Marcin Staniczek - Dyrektor Miejskiego Osrodka Sportu i Rekreacji, Pani Krystyna Rumieniuch - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Pani Urszula Paździorek-Pawlik - Przewodnicząca Komisji Porządku Publicznego i Zdrowia, Ksiądz Prałat Zenon Ryzner - proboszcz parafii św. Krzysztofa, Pani Gabriela Wysocka - Prezes Szkolnego Towarzystwa Sportowego, Pani Justyna Miros - przedstawicielka MZO Tychy, Pani Bożena Wojdan - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Gizela Dzięgielewska - Z-ca przewodniczącego Rady Rodziców, Pani Agnieszka Krakowiak - skarbnik Rady Rodziców, dyrektorzy innych szkół, nauczyciele i uczniowie ZSS Tychy.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli (P. Ewelina Kałęka-Okoń, P. Marzena Profaska, P. Joanna Wiśniewska, P. G. Kowalczyk-Pałuska, P. Justyna Andrzejewska) przygotowali program artystyczny o tematyce sportowej. Przedstawili go na tle pięknej dekoracji wykonanej przez Pana Jerzego Sojkę i P. Sabinę Mirowską-Kalisz.
Część oficjalna odbyła się przy nowych obiektach sportowych, gdzie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Głos zabrała Pani wiceprezydent Daria Szczepańska, życząc wszystkim uczniom sukcesów sportowych. Nową inwestycję poświęcił ks. Prałat Zenon Ryzner. W pierwszym biegu na nowej bieżni wystartowali: Wojciech Barycz - absolwent ZSS, obecnie koszykarz GKS Tychy, Wojciech Jagiełka - trener koszykówki w ZSS oraz uczniowie Patrycja Huzar i Adam Pogorel.
GALERIA ZDJĘĆ

19.10.2015 |Alina Folkert|


"Dzieci radzą sobie tylko w bajkach. Pomóżmy dzieciom osieroconym"

W dniu Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej tj. 10 października 2015 r. rozpoczęła się ogólnopolska kampania "Hospicjum to też Życie", której inicjatorem - jak co roku - jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska. W tym roku przebiega ona pod hasłem: "Dzieci radzą sobie tylko w bajkach. Pomóżmy dzieciom osieroconym". Z tej właśnie okazji w sobotnie przedpołudnie 10 października 2015 r. wolontariusze szkolni z Zespołu Szkół Sportowych w Tychach wcielili się w postacie znanych bajek i kwestowali w naszym mieście na rzecz dzieci osieroconych tyskiego Hospicjum. Można było spotkać dziewczynkę z zapałkami, Jasia i Małgosię, Sierotkę Marysię, Kopciuszka i Księcia, Królewnę Snieżkę. W naszym prawdziwym codziennym życiu dzieci osierocone naprawdę cierpią i tęsknią za zmarłym rodzicem, i właśnie z myślą o nich wolontariusze szkolni zachęcali Tyszan do napisania życzeń dzieciom. Były one serdeczne, pełne empatii i płynęły prosto z serca. Wolontariusze napotkanym przechodniom zadawali również trudne pytanie: "Co byś zrobił, gdyby pozostał Ci rok życia?" Pytanie jest inspiracją z książki Stephena Levine pt.: "Gdybyś miał przed sobą rok życia. Eksperyment na świadomości". Odpowiedzi były różne, jednak bardzo ważna okazała się rodzina i zatroszczenie się o jej sprawy. Dziękujemy gorąco wolontariuszom wraz z ich opiekunem nauczycielką Panią Anną Wajdner-Mazgaj. Dziękujemy Pani Joannie Borys, która czuwała nad tą akcją jako koordynatorka grupy wsparcia dzieci osieroconych działającej przy tyskim Hospicjum. Dziękujemy mieszkańcom miasta Tychy za wsparcie oraz dobrze spędzony czas. W podziękowaniu wolontariusze wręczali przypinkę żonkila, która w hospicjum jest symbolem walki z chorobą nowotworową.
GALERIA ZDJĘĆ

14.10.2015 |Opiekun Koła Wolontariatu Anna Wajdner-Mazgaj |


TYSKIE ORŁY DLA DAWIDA

13 października w Teatrze Małym odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnił występ uczniów, rodziców i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Tychach, który został wyreżyserowany z okazji 50 - lecia założenia szkoły.
Była to okazja do wręczenia nagród prezydenta miasta Tychy dla nauczycieli i Tyskich Orłów dla najlepszych uczniów w dziedzinie nauki, sportu i osiągnięć artystycznych.
W tym roku laureatem Tyskich Orłów za wybitne osiągnięcia sportowe został, już po raz trzeci z rzędu, absolwent naszego gimnazjum - Dawid Dziedzic, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu i członek Kadry Narodowej.
Jego trenerka - pani


Aleksandra Radek - została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Tychy za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktycznej , wychowawczej i opiekuńczej.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim, którzy są związani ze szkołą wiele entuzjazmu i cierpliwości w codziennych zmaganiach.

14.10.2015 |Aleksandra Radek|


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 08.10.2015 na obiektach OW Paprocany odbyła się miejska edycja sztafetowych biegów przełajowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.
Drużyna Sportowego Gimnazjum nr 9 zwyciężyła zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców. Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharem i medalami.
Zwycięstwo wywalczyli:
Dziewczęta - Maruszczyk Beata, Krasnosielska Karolina, Fijołek Aleksandra, Harańczyk Natalia, Hachuła Anna, Niemczyk Wiktoria. Chłopcy - Krawczyk Kamil, Popiela Karol, Woźniak Szymon, Mikołajczyk Michał, Szubert Krzysztof, Hencner Wojciech.
W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna dziewcząt, natomiast chłopcy uplasowali się na drugim stopniu podium.
Dziewczęta - Divis Paola, Świrska Roksana, , Ślusarczyk Oliwia, Radek Wiktoria, Termin Lena, Zawadzka Julia Chłopcy - Osuch Jakub, Wojtyka Patryk, Kudela Bartosz, Bożek Bartosz, Giel Daniel, Myszor Przemysław.
Wszystkie drużyny zakwalifikowały się do rejonowych biegów przełajowych, które odbędą się 23.10.2015 w Łaziskach.

14.10.2015 |Aleksandra Radek|


Procedura uzyskiwania zwolnień z zajęć wychowania fizycznego w Zespole Szkół Sportowych w Tychach

28.09.2015 |Admin|


REGULAMIN SZKOLNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK NA ZAKUP POMP INFUZYJNYCH DLA SZPITALA MIEJSKIEGO W TYCHACH.

26.09.2015 |Anna Biskup|


Informacja Rady Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Tychach

18.09.2015 |Pzewodnicząca Rady Rodziców Bożena Wojdan|


Wakacje z Gortatem w tle

Maja Cybulska, obecna uczennica klasy 2b w trakcie wakacji wzięła udział w treningu z naszym rodakiem w NBA- Marcinem Gortatem. Była to nagroda wygrana w konkursie Teletoonu – Trening z Gortatem. Demonstrując na konkursowym filmiku swoje umiejętności z piłką pokazała, iż warto dbać o swoją kondycję sportową, nie traktować zajęć wychowania fizycznego jako lekcji z przymusu gdyż nigdy nie wiadomo,kiedy spotka nas tak eksytująca nagroda.
GALERIA ZDJĘĆ

16.09.2015 |Agnieszka Józefowska|


„Wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych w szkołach miasta Tychy”

15.09.2015 |Admin|


DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 2015

13 września 2015 na placu pod Żyrafą w Tychach Wolontariuszki z Zespołu Szkół Sportowych wraz z Panią Anną Biskup oraz Panią Anną Wajdner-Mazgaj opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu, uczestniczyły w IV edycji Dnia Bezpieczeństwa. Organizatorzy imprezy to: Miejskie Centrum Kultury, Tychy Dobre Miejsce, Fundacja A Widzisz, Policja, Radna Miasta Tychy Pani Lidia Gajdas. Całą imprezę prowadziła Pani Nina Nocoń z TVS. Nasze Wolontariuszki były zaangażowane min. w rozdawanie ulotek, plakatów, odblasków. Wolontariuszki pomagały także w organizacji ciekawych konkursów dla najmłodszych mieszkańców miasta, jak również dla dorosłych. Były także zaangażowane w rozdawanie nagród. Wspólnie z innymi promowały bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Akcję uważamy za udaną. Był to dla nas też czas nauki ale także czas dobrej zabawy. Poznałyśmy wielu ciekawych ludzi, dzięki specjalnemu symulatorowi dachowania mogłyśmy na własnej skórze przekonać się co się dzieje z samochodem i pasażerem w trakcie wypadku drogowego. Poznałyśmy tajniki pracy psa policyjnego do wykrywania narkotyków oraz techniki kryminalistyk. Mogłyśmy także podziwiać pokazy floty policji, motocykle, radiowozy oraz pokazy pierwszej pomocy.
Mamy nadzieje że podarowany przez nas czas, uśmiech oraz dobre serce przyczyniły się do sukcesu całej imprezy.
ZaangażowanieWolontariuszki to:
Weronika Cichowska, Wiktoria Kobuszko, Marietta Rędzio, Klaudia Żak, Natalia Długajczyk, Natalia Machalica, Karolina Bryś, Julia Ostrowska, Karolina Krasnosielska, Aleksandra Miszkurka, Karolina Wiaderek, Magdalena Śleziak, Maja Malcharek, Emilia Skrzypek, Patrycja Stolorz.
GALERIA ZDJĘĆ

15.09.2015 |Anna Wajdner-Mazgaj Opiekun Koła Wolontariatu|


...klasowym piknikiem rodzinnym na Paprocanach...

Uczniowie klasy 2a (obecnie 3a) wraz z rodzinami i wychowawcą zakończyli rok szkolny 2014/2015 klasowym piknikiem rodzinnym na Paprocanach. Piknik został zorganizowany z inicjatywy rodziców, którzy wszystkie atrakcje oraz przysmaki przygotowali sami. Nie zabrakło ciekawych konkursów i zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi w workach, rozpoznawanie dzieci przez ich rodziców z zasłoniętymi oczami, czy aerobik, prowadzony przez jedną z mam. W przerwach pomiędzy zabawami był czas na posmakowanie potraw przygotowanych przez rodziców: dania z grilla, sałatki i pyszne ciasta.
Wszyscy bawili się znakomicie, o czym świadczą uśmiechy na twarzach. Była to pierwsza wspólna impreza plenerowa, ale na pewno nie ostatnia!
GALERIA ZDJĘĆ

15.09.2015 |Ewa Kościelny|


Szanowni Rodzice

Zarząd Rady Rodziców informuje, iż na zebraniu Rady Rodziców w czerwcu bieżącego roku dotyczącego ubezpieczenia dzieci i młodzieży ...(więcej)

01.09.2015 |Zarząd Rady Rodziców|


Stypendium szkolne

31.08.2015 |Admin|


Zasiłek szkolny

31.08.2015 |Admin|


DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016:

31.08.2015 |Admin|


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016:

1 września 2015 r.

godz. 8.00 - klasy I SG sala gimnastyczna
godz. 9.00 - klasy 1 SSP sala gimnastyczna
godz. 9.00 - klasy 2-3 SSP w klasach
godz.10.00 - klasy 4 SSP sala gimnastyczna
godz.10.00 - klasy 5-6 SSP w klasach
godz.10.30 - klasy II-III SG w klasach

20.08.2015 |Admin|