POŻEGNANIE KLAS III GIMNAZJUM

29 czerwca 2012 roku pożegnaliśmy klasy III Sportowego Gimnazjum nr 9. O godzinie 8.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Przewodnicząca szkoły Ada Wójcik oraz Małgorzata Rolnik wprowadzały nas w poszczególne punkty akademii. Pan dyrektor Jacek Baran wraz z wychowawcami klas wręczyli nagrody, wyróżnienia sportowe oraz świadectwa z czerwonym paskiem zasłużonym uczniom. Wręczył również podziękowania rodzicom. Następnie uczennice klasy III C uroczyście przekazały Szkolną Kronikę młodszym koleżankom z klasy II A.
Po uroczystej części wręczania nagród rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpili uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego, prowadzonego przez panią Bernadetę Śliwińską oraz uczniowie z klasy IB, ID, IIC. Zaprezentowały się także uczennice klasy IV, które pod okiem pani Justyny Andrzejewskiej przygotowały pokaz taneczny. Nie zabrakło również oprawy muzycznej, którą przygotowała pani Grażyna Kowalczyk – Pałuska wraz z uczniami klasy III B i uczennicą z klasy III A i k lasy ID. Wspaniały występ naszych uczniów pomógł nam wrócić do chwil, które przeżywaliśmy w szkole, na lekcjach i nie raz w drodze do szkoły. W ostatniej części akademii zobaczyliśmy prezentację multimedialną, w której zostały zawarte nasze cudowne wspomnienia z życia w Zespole Szkół Sportowych. Prezentację przygotowała pani Anna Wajdner –Mazgaj.
Nad całością czuwała pani Izabela Grabowska.
Anna Wajdner -Mazgaj
prezentacja

03.07.2012 | ADMIN |


W dniach 17.06.-22.06.2012 uczniowie Zespołu Szkół Sportowych

w Tychach wraz z opiekunami Anną Biskup, Joanną Pisula i Przemysławem Dziedzicem odwiedzili swoich niemieckich przyjaciół w Grenzach-Wyhlen (Badenia-Wirtembergia) w ramach edukacyjnego programu Unii Europejskiej E-Twinning. Głównymi atrakcji pobyt w Niemczech były:

- Zwiedzanie miasta Grenzach-Wyhlen
-Spacer po szwajcarskim mieście Bazylea, połączony ze zwiedzaniem muzeum papiernictwa (uczniowie samodzielnie czerpali papier, tworzyli średniowieczną pieczęć z wosku, ćwiczyli swoje umiejętności w kaligrafii oraz poznawali techniki drukarstwa), muzeum szwajcarskiego malarza i rzeźbiarza Tinguely, który zasłynął, jako twórca ruchomych rzeźb-machin i instalacji.
- Całodniowa wycieczka do największego parku rozrywki w Niemczech
- Zabawa w parku linowym w Lörrach
- Dyskoteka integracyjna
- Rejs statkiem wzdłuż rzeki Ren
- Zawody sportowe na odkrytym basenie Podczas pięciodniowego pobytu w Grenzach-Wyhlen uczniowie Zespołu Szkół Sportowych zwiedzili również szkolę Realschule, w której obserwowali zajęcia lekcyjne a nawet brali w nich aktywny udział.
Pożegnalna kolacja z udziałem nauczycieli z Realschule oraz rodzin goszczących naszą młodzież zakończyła pełną wrażeń rewizytę w Niemczech. Pragniemy serdecznie podziękować Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która dzięki finansowemu wsparciu umożliwiła organizację wymiany polsko-niemiecka w naszej szkole.
Nasza wymiana zainteresowała także lokalną niemieką gazetę „ Badische Zeitung”, co zaowocowało artykułem o spotkaniu polsko-niemieckiej młodzieży.
zsstychy.pl
Cały artykuł w wersji oryginalnej znajdziecie pod adresem: die realschule findet austauschpartner in oberschlesien
a poniżej tłumaczenie:
„Niemiecka szkoła Realschule organizuje wymianę z uczniami z Górnego Śląska.” 20 uczniów z Zespołu Szkół Sportowych w Tychach odwiedziło młodzież szkoły Realschule w Grenzach –Wyhlen Grenzach-Wyhlen: Każda klasa szkoły Realschule uczestniczy w obowiązkowych zajęciach lekcyjnych WVR (Gospodarka, zarządzanie, prawo), w ramach których należy opracować projekt w wybranym przez klasę temacie. Uczniowie klasy 8b wraz z nauczycielem przedmiotu panią Sylvia Harmon postanowili zorganizować wymianę polko-niemiecką ze Szkołą Sportową z Tychów na Górnym Śląsku.
Kontakt miedzy szkołami partnerskimi został nawiązany jesienią 2011 roku poprzez internetową platformę edukacyjną E-Twinning. Wspólnie zdecydowano stworzyć projekt sportowy pt.: „Młodzież i sport”, który został w pełni zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
W maju młodzież niemiecka spędziła w Polsce pięć pełnych wrażeń i atrakcji dni m.in.: wycieczka do Krakowa, połączona z rejsem wzdłuż rzeki Wisły oraz zawodami sportowymi w krakowskim Aqua-parku, wycieczka do Pszczyny oraz wspólne wędrówki po górach.
Pani Sylvia Harmon zwraca szczególną uwagę na polska gościnność „ zrobiono wszystko , abyśmy czuli się w Polsce jak u siebie w domu” .
Podczas wizyty w Tychach powstało wiele przyjaźni, dlatego też radość z ponownego spotkania w Niemczech była ogromna.
Sylvia Harmon „ Na stronie facebook polscy i niemieccy uczestnicy wymiany odliczali nawet pozostałe dni do rewizyty.”
20 uczniów z różnych klas (klasa pływacka, koszykarska oraz siatkarska), w wieku od 13-16 lat odwiedziło w czerwcu swoich niemieckich przyjaciół. Towarzyszyło im trzech nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych. W programie rewizyty były m.in.: dzień sportu, zawody w pływaniu, zwiedzanie miast Bazylea oraz Lörrach ( w którym uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w parku linowym), całodniowa wycieczka do Europa-Park u w miejscowości Rust, dyskoteka oraz wspólne grillowanie. Pani Sylvia Harmon jest wdzięczna przede wszystkim rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w organizację wizyty polskiej młodzieży.
Polscy uczniowie: „ Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci w Grenzach-Wyhlen, okolice i miasto bardzo nam się podobają”.
W piątek 22.06.2012 grupa z Polski wróciła do domu. Kontakt pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami będzie nadal pielęgnowany, a jak wszystko się uda to w przyszłym roku odbędzie się kolejna wymiana.

28.06.2012 | ADMIN |


INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I, II, III, IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ - WYPRAWKA SZKOLNA

28.06.2012 | ADMIN |


EGZAMINY POPRAWKOWE

22.06.2012 | ADMIN |


DZIEŃ SPORTU

Dnia 8 czerwca 2012 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych w Tychach odbył się dzień sportu. Był on organizowany przez klasę IIc Sportowego Gimnazjum, w ramach projektu edukacyjnego. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich sg 9 TychySportowej Szkoły Podstawowej, razem 7 zespołów. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8.00. Z każdej klasy został wybrany 10-osobowy skład. Pozostała część klasy była zaangażowana w kibicowanie. Uczniowie brali udział w rozmaitych konkurencjach sportowych , między innymi w rzutach do celu oraz różnego rodzaju wyścigach sztafetowych.Za poszczególne rundy przyznawano od 1 do 7 punktów. Rywalizacja była bardzo zacięta, a nagrodą główną były warsztaty w pizzerii Dominium w Tychach połączone z degustacją pizzy. Pozostałym klasom rozdano słodycze.sg 9 Tychy Przyznano również nagrody za najlepsze kibicowanie oraz za najlepszy strój. Najlepszą klasą w rywalizacji okazała się klasa 2a, która zdobyła wszystkie trzy nagrody. Drugie miejsce zdobyła klasa 2c, natomiast trzecie miejsce klasa 2b. Uroczyste zakończenie wraz z wręczeniem nagród nastąpiło około godziny 9.00 na Sali gimnastycznej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i w świetnych humorach wrócili do klas na lekcje.

22.06.2012 | ADMIN |


Nie panikuj! Ratuj!

w Zespole Szkół Sportowych odbył się szkolny konkurs Pierwszej Pomocy pt. Nie panikuj! Ratuj! w ramach Projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie. Konkurs został zorganizowany przez panią Joannę Jakubowską – Mróz oraz panią Annę Wajdner – Mazgaj i przeznaczony by dla uczniów klas III gimnazjum. W konkursie wzięło udział 9 zespołów 3 osobowych, które musiały wykazać się wiedzą z zakresu biologii, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasady zdrowego odżywiania i stylu życia. Drużyna odpowiadała na pytań punktowane od 1 do 4 punktów, w zależności od stopnia trudności wylosowanego pytania.
Punkty były przyznawane według następujących kryteriów:
• Współpraca i zaangażowanie całego zespołu
• Poprawność wykonywanych zadań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
• Wiedza i poprawność udzielanych odpowiedzi na zadane pytania

I miejsce – zdobyli uczniowie klasy III D – Barbara Gryczon, Natalia Marońska, Wiktor Łobarzewski
II miejsce – zdobyli uczniowie klasy III D – Aleksandra Gil, Katarzyna Niemiec, Magdalena Węglarz
III miejsce – zdobyli uczniowie klasy III B – Aleksander Gendarz, Kacper Krzyworzeka, Marcin Motłoch

Serdecznie gratulujemy ! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Anna Wajdner – Mazgaj
GALERIA ZDJĘĆ

08.06.2012 | ADMIN |


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

8.00- KLASY III SG (sala gimnastyczna)
9.00- KLASY I-II SG (w salach)
10.30- KLASY 1-6 SSP (klasy 6 na sali gimnastycznej, klasy 1-5 w salach)

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 28.06.2012 o godzinie 10.30.

12.06.2012 | ADMIN |


Spotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych

odbędzie się 25 czerwca 2012 o godzinie 17.00.

12.06.2012 | ADMIN |


ZEBRANIA RODZICÓW

15 czerwca 2012r. odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami:
klasy 1-3 SP godz. 16.30
klasy 4-6 SP godz. 17.00
klasy I-III SG godz. 18.00
O godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców z dyrektorem szkoły.

12.06.2012 | ADMIN |


KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się15 czerwca 2012 roku na holu szkoły przed sekretariatem od godz. 16.30 do godz. 18.00. Prosimy uczniów zainteresowanych sprzedażą podręczników o zgłoszenie się do biblioteki w celu potwierdzenia udziału w kiermaszu do 14.06.2012.

05.06.2012 | ADMIN |


W dniach 14.05.-19.05.2012 Zespół Szkół Sportowych w Tychach gościł 23-osobową grupę niemieckiej młodzieży

.

Uczniowie szkoły Realschule z Grenzach-Wyhlen z opiekunami p. Sylvią Harmon i p. Danielą Güttin oraz gimnazjaliści Zespołu Szkół Sportowych z nauczycielami Anną Biskup, Joanną Pisulą, Przemysławem Dziedzicem rozpoczęli realizację projekt pt. „Młodzież i sport- wymiana polsko- niemiecka” w ramach edukacyjnego programu Unii Europejskiej E-Twinning. SPORTOWE GIMNAZJUM NR 9 W TYCHACH
Celem projektu jest : propagowanie aktywnego stylu życia, zdrowego współzawodnictwa poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych, przełamywanie negatywnych uprzedzeń i stereotypów oraz doskonalenie umiejętności językowych uczniów.
W dniu 15.05.2012 dyrekcja ZSS mgr Jacek Baran , mgr Jolanta Górecka oraz mgr Mirosław Kurbiel przywitali gości oraz zaprosili do zwiedzania naszej szkoły.
Podczas pięciodniowego pobytu w Polsce młodzież niemiecka wraz z polskimi rówieśnikami: uczestniczyła w:
tworzeniu ankiety na temat predyspozycji sportowych 
zawodach sportowych na terenie szkoły
dyskotece integracyjnej oraz grze w kręgle i bilard w restauracji „U Przewoźnika” ; 

zwiedzała:
Stadion Zimowy w Tychach 
hotel Piramida
Krakowski Wawel 
Zamek w Pszczynie
Atrakcjami wymiany były również: wycieczka do Ustronia, krakowskiego Aqua-parku oraz rejs statkiem po Wiśle.
Wspólnie spędzony czas zaowocował nawiązaniem przyjaźni miedzy młodzieżą z Polski i Niemiec.
W czerwcu będzie miała miejsce rewizyta w Niemczech, której uczniowie obu szkół nie mogą się już doczekać.
Pragniemy serdecznie podziękować Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która wsparła finansowo wymianę.
Podziękowania kierujemy także do:
 UM Tychy 
Spółki „Tyski Sport”
Dyrekcji MOSIR-u w Tychach
Dyrekcji hotelu „Piramida”
GALERIA ZDJĘĆ

26.05.2012 | ADMIN |


WYCIECZKA SZKOLNA DO FRANCJI

Dnia 27.04.2012 r, o godzinie 20.00, pod opiekę naszych wychowawców: Justyny Andrzejewskiej, Rafała Majcherczyka, Jarosława Rakowskiego oraz Aleksandry Radek wyruszyliśmy na wycieczkę do Francji. Co kilka godzin robiliśmy postój żeby zjeść i odpocząć. Dojechaliśmy bardzo szybko i od razu rozpoczęliśmy zwiedzanie pięknego miasteczka Reims, min: Katedrę Koronacyjną Królów Francji oraz rynek, na którym stała piękna karuzela. Następnie udaliśmy się do naszego hotelu na kolację i nocleg. Nazajutrz wcześnie rano wyjechaliśmy do Paryża. Nasza wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania słynnego paryskiego cmentarza Pere Lachaise, następnie Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie oraz Plac Pigalle. W drodze na obiadokolację mieliśmy okazję przejść obok słynnego Moulin Rouge w którym kilkanaście lat temu była rozpoznawana nasza polska tancerka Krystyna Mazurówna. Następnego dnia zwiedzaliśmy największe muzeum we Francji - „Luwr”. Wyprawa była bardzo ekscytująca dla większości naszych uczniów, widzieliśmy arcydzieło znakomitego malarza z VI wieku Leonarda Da Vinci pt. „Mona Lisa”- dama z uśmiechem. Dzień przed wyjazdem weszliśmy na szczyt zabytkowej wieży Eiffla z 1887 – 1889 roku. Odbył się również wieczorny rejs po Sekwanie gdzie jeszcze raz mogliśmy podziwiać piękne zabytki. Ostatniego dnia w Paryżu nasza grupa wraz z opiekunami odwiedziła plac rozrywki Euro Disneyland, tam wszyscy mogli się znowu poczuć jak dzieci, nawet nasi nauczyciele porwali się w wir szalonej zabawy. Wycieczka do Francji była magiczna i zarazem męcząca. Nasza podróż trwała łącznie 34 godziny. Wszyscy byli zadowoleni i na pewno tam kiedyś wrócą.
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH W TYCHACH
GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy wszystkich za rok, bo znowu gdzieś wyruszymy - może Londyn , Barcelona albo…

26.05.2012 | Oliwia Wróbel |


ZEBRANIA RODZICÓW

17 maja 2012r. odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami:
 • klasy 1-3 SP godz. 16.30
 • klasy 4-6 SP godz. 17.00
 • klasy I-III SG godz. 18.00
 • 08.05.2012 | Admin |


Mój Chrystus połamany

2 kwietnie 2012 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Mój Chrystus połamany" dla klas I i II gimnazjum. Przedstawienie nawiązywało do wydarzeń życia codziennego, które przeżywamy i sytuacji, z którymi musimy nie raz się zmierzyć. W przedstawieniu występowały uczennic klasy III D gimnazjum, które uczęszczają na zajęcia Koła Teatralnego działającego w naszej szkole pod okiem Pani Bernadety Śliwińskiej. Również występowali uczniowie klasy I B, I D, II C, III D. Bardzo cieszymy się, że nasi sportowcy odkrywają w sobie również talent aktorski i wspaniale potrafią to zaprezentować. Występ został uświetniony poprzez łacińskie śpiewy klasy ? którą przygotowała Pani Teresa Chrószcz.
GALERIA ZDJĘĆ

04.05.2012 | Anna Wajdner-Mazgaj |


Gala Laureatów

Dnia 20.04.2012 r. w Miejskim Domu Kultury w Katowicach Szopienicach odbyła się uroczysta Gala Laureatów

na którą zostali zaproszeni Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych szkół podstawowych oraz gimnazjów w roku szkolnym 2011/2012 wraz z dyrektorem.
Zespół Szkół Sportowych na uroczystości reprezentowali dyrektor Baran Jacek oraz laureaci: Zawiła Ryszard (klasa 6c) – laureat z matematyki z elementami przyrody, przygotowanie do konkursu: Jurczyga Teresa, Majda Katarzyna (Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19); Andraka Sebastian (klasa 6b) – laureat z matematyki z elementami przyrody, przygotowanie do konkursu: Michalska Alicja, Jakubowska-Mróz Joanna (Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19); Rolnik Małgorzata (klasa IIC) – laureat z biologii, przygotowanie do konkursu: Jakubowska-Mróz Joanna (Sportowe Gimnazjum nr 9); Hryniewiecka Katarzyna (klasa IIC) – laureat z biologii, przygotowanie do konkursu: Jakubowska-Mróz Joanna (Sportowe Gimnazjum nr 9); Pietrucha Tomasz (klasa IIC) – laureat z biologii, przygotowanie do konkursu: Jakubowska-Mróz Joanna (Sportowe Gimnazjum nr 9); Węglarz Magdalena (klasa IIID) – laureat z języka polskiego, przygotowanie do konkursu: Dragon Sonia (Sportowe Gimnazjum nr 9).
Laureaci otrzymali zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata; dyrektor otrzymał podziękowanie za zorganizowanie w Zespole szkół Sportowych w Tychach etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.
www.zsstychy.pl
GALERIA ZDJĘĆ

23.04.2012| Admin |


III ZLOT SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

„Jestem tolerancyjny – kibicuję kulturalnie”

28 marca 2012 uczniowie reprezentujący naszą Szkołę Roksan Ślawska kl. III A, Marek Dominiec kl. III B, Honorata Wilk Kl. VI a, Ewa Klymenyukm kl. VI a, wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Anną Wajdner-Mazgaj uczestniczyli wwww.zsstychy.pl III zlocie Samorządów Uczniowskich. Spotkanie to miało miejsce w Katowicach w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7.
         Celem spotkania była popularyzacja wśród młodzieży idei bezpiecznego kibicowania – FAIR PLAY. Wszystkich uczestników powitał Zespól Pieśni i Tańca – „Katowiczanie”, oraz Pani Dyrektor ZSO nr 7 w Katowicach.    
        Wysłuchaliśmy także następujących prelekcji:
        - „Młodzież kibicuje bezpiecznie” – wystąpienie przedstawiciela Śląskiego Kuratora Oświaty
        - „Radość kibicowania” – wystąpienie przedstawiciela Wydziału Prewencji Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
        - „Wpływ pozytywnego dopingu na grę zawodników” – wystąpienie Pana Dariusza Dudka
        - „kulturalnie kibicuję FAIR PLAY – wystąpienie przedstawiciela Wydziału Zarządzania kryzysowego UM w Katowicach
    Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach pt: „Psychologia tłumu – jak nie ulec manipulacji”.

05.04.2012| Admin |


26 marca 2012 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

odbył się Jubileuszowy X Finał kampanii społecznej „Cała Polska

czyta dzieciom“. Zorganizowany został przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z Narodowym Centrum Kultury pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego i Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.             www.zsstychy.plJubileuszowa gala, którą prowadzili dziennikarze – pani Katarzyna Stoparczyk z Radiowej Trójki oraz pan Maciej Orłoś z Telewizji Polskiej, była okazją do zaprezentowania osiągnięć kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w minionej dekadzie, a także okazją do wyrażenia wdzięczności najbardziej aktywnym Koordynatorom kampanii czytania oraz jej Sprzymierzeńcom – Sponsorom, Darczyńcom, Patronom Medialnym oraz innym instytucjom i osobom, które na różne sposoby wspierały działania Fundacji.
        Następnego dnia po uroczystym X Finale kampanii czytania, we wtorek 27 marca br., w Audytorium St. Dembego Biblioteki Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja „Mądre Wychowanie” inaugurująca działanie Internetowego Uniwersytet Mądrego Wychowania im. Stefanii Światłowskiej. Na wstępie konferencji nastąpiło uroczyste uhonorowanie nagrodami Fundacji – medalami, statuetkami i superstatuetkami - Koordynatorów i Liderów kampanii czytania, laureatów konkursu na najlepiej prowadzona kampanię CPCD w roku szkolnym 2010-2011. Nagrody wraz z przedstawicielkami Fundacji, Ireną Koźmińską i Elżbietą Olszewską, wręczyła Minister Edukacji Narodowej, pani Krystyna Szumilas.
         Zarówno w Jubileuszowym X Finale kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom“, jak i w konferencji uczestniczyła Lidia Franczak – bibliotekarka Zespołu Szkół Sportowych w Tychach, która odebrała superstatuetekę z rąk pani Minister Szumilas.

31.03.2012| Admin |


ZEBRANIE W SPRAWIE WYCIECZKI SZKOLNEJ DO PARYŻA

ŚRODA 28.03.2012r. godz.18.30
NA STOŁÓWCE ZESPOLU SZKÓŁ SPORTOWYCH W TYCHACH
Podczas zebrania omawiany będzie regulamin i program wycieczki(zbierane podpisy),
oraz należy wpłacić III ratę 450zł..
Obecność obowiązkowa!!!!!
PROGRAM WYCIECZKI
REGULAMIN WYCIECZKI
ZGODA RODZICÓW

27.03.2012| Admin |


ZMIANA TERMINU KONSULTACJI DLA RODZICÓW

z dnia 04.04.2012 na 19.04.2012

23.03.2012 | Admin |


LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV A

"PRZYGOTOWUJEMY PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE"


www.zsstychy.pl
www.zsstychy.pl
www.zsstychy.pl
www.zsstychy.pl
www.zsstychy.pl

22.03.2012 | Admin |


LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI Z ELEMENTAMI PRZYRODY
SEBASTIAN ANDRAKA (OPIEKUNOWIE: A. MICHALSKA, J. JAKUBOWSKA-MRÓZ)
RYSZARD ZAWIŁA (OPIEKUNOWIE: T. JURCZYGA,K. MAJDA)

SPORTOWE GIMNAZJUM
KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII
TOMASZ PIETRUCHA
KATARZYNA HRYNIEWIECKA
MAŁGORZATA ROLNIK
(OPIEKUN: J.JAKUBOWSKA-MRÓZ)

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO
MAGDALENA WĘGLARZ
(OPIEKUN S.DRAGON)

GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM!

22.03.2012 | Admin |


ZEBRANIE RODZICÓW

Dnia 1 marca 2012 r. (w dniu marcowych konsultacji) o godz. 17.30 odbędą się zebrania rodziców uczniów klas 6 SP oraz klas III SG

25.02.2012 | Admin |


KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO W NASZEJ SZKOLE

24 stycznia mieliśmy przyjemność gościć 81 uczestników konkursu Języka niemieckiego dla gimnazjum, który obejmował swym zasięgiem Tychy, Katowice oraz powiat bieruńsko-lędziński.
Byliśmy komplementowani za organizację imprezy, więc być może będziemy jej gospodarzami w przyszłym roku?

31.01.2012 | Admin |


wyniki II Rundy Międzyszkolnych

zawodów pływackich rozgrywanych 21.01.2012r na basenie Zespołu Szkół Sportowych w Tychach


"Christmas in Poland and English Speaking Countries"

Dnia 10 stycznia br. w naszej szkole odbyła się 2. edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Christmas in Poland and English Speaking Countries"
dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych. Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji w Power Point oraz ustnej wypowiedzi w j. angielskim na temat Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i krajach anglojęzycznych. W konkursie udział wzięło 9 uczniów z tyskich szkół podstawowych (SP-5, SP-10, SP-18, SSP-19 i OSM).
I miejsce - Natalia Mazur (OSM)
II miejsce - Paweł Seweryn (OSM)
III miejsce - Wojciech Węglarz (SSP-19)
Wyróżnienie - Monika Rosołowska (SP-5) i Joanna Brzoza (SP-10)
Gratulujemy!!!
Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok ;)
Organizatorzy
Ewa Godzik i Wojciech Peroń

GALERIA ZDJĘĆ

29.01.2011 | Admin |


mecz Gwiazd Północ - Południe Tauron Basket Ligi

W sobotę 14.01 w katowickim spodku odbył się mecz Gwiazd Północ - Południe Tauron Basket Ligi.


Trener naszych młodych koszykarzy Tomasz Jagiełka (GKS Tychy) wystąpił w roli asystenta Jacka Winnickiego( PGE Turów Zgorzelec). Trenerzy prowadzili ekipę południa. Udział w tym meczu w roli drugiego trenera to dla tyskiego szkoleniowca niemałe wyróżnienie. Kontakt z najlepszymi zawodnikami Basket Ligi, trenerami, działaczami, a przede wszystkim mecz przed wielotysięczną widownią z pewnością stał się cennym doświadczeniem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 151:135 dla północy, ale w tym wyjątkowym koszykarskim show chodziło nie tyle o wynik, co raczej o dobrą zabawę - zarówno dla kibiców jak i zawodników. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Corsley Edwards -23, konkurs "trójek" wygrał Andrzej Pluta, a najlepszych wsadów - Qarraan Calhoun. Spotkanie to miała okazję również obejrzeć na żywo grupa uczniów naszej szkoły(Mateusz Karwat 4b, Jakub Łącki i Tymoteusz Jarosz 5a, Patryk Mertus 6b, Bassey Usendiah IIB, Przemysław Kapinos IIIB, Natalia Więckowska 6a, Aleksandra Zwierzchowska IIIA), którzy w nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymali specjalne zaproszenia na to widowisko.

29.01.2011 | Admin |


22.12.2011 w Spółdzielczym Domu Kultury "Tęcza"


uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Kiedy uśmiechasz się do ludzie, wtedy też jest Boże Narodzenie".
Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów Gimnazjum nr 9 oraz klas 4a, 5b, 5c i 6 d Szkoły Podstawowej nr 19 i uczniów uczęszczających na koło gitarowe. Przygotowane poszczególne sceny, oparte na wydarzeniach z życia młodych ludzi, pragną ukazać, że przychodzenie Boga do człowieka, jest aktualne w każdym czasie. 12.01.2012 przedstawianie zostało wystawione również dla rodziców.
GALERIA ZDJĘĆ

22.12.2011 | Admin |


Zajęcia dodatkowe z chemii


W naszej szkole spotykamy się co poniedziałek w sali 21 o godzinie 15:15 na zajęciach dodatkowych z chemii. Prowadzi je pani Małgorzata Urbanowicz. Wbrew pozorom, jest tam bardzo ciekawie. Wykonujemy tam dużo interesujących doświadczeń, a dzięki nim wiele się dowiadujemy i uczymy. Uczęszczają tam uczniowie z klasy ID : Dagmara, Karolina, Daniel, Tomek, Ola, Angelika i Olivia.(3kB)Czasem przychodzą jeszcze inne osoby. Oto niektóre z doświadczeń: Otrzymywanie i wybuchy wodoru, gwałtowne spalanie magnezu w probówce z tlenem, metrowa chmura ognia z mąki, spalanie czarnego prochu i wiele innych. Pomysły na nie zwykle przynoszą uczestnicy, a czasem nasza pani. Korzystamy z podręczników, książek, czasem Internetu lub sami wymyślamy. Do wielu doświadczeń potrzeba różnorodnych odczynników, które nie zawsze są w pracowni ponieważ są szkodliwe lub skończyły się tydzień temu. Czasami dziwimy się, że aby uzyskać ciekawy efekt wystarczy zwykła mąka ziemniaczana lub płyn do prania. Okazuje się że chemia to nie tylko rysowanie wzorów sumarycznych i strukturalnych albo opisywanie reakcji tylko coś bardzo ciekawego. Czasem doświadczenie nie wychodzi zgodnie z planem, ale każde jest dla nas nauką. Zawsze używamy fartuchów ochronnych, rękawic i okularów bo pani dba o nasze bezpieczeństwo.

12.01.2012 | Admin |


Centrum Nauki Kopernik

13 i 14 grudnia 2011 roku, 31 uczniów Zespołu Szkół Sportowych wraz z opiekunami brało udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy.
Głównym celem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik -założone w 2005 w Warszawie - którego celem jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Uczniowie zwiedzali wystawy stałe, które składają się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych:
 • Świat w ruchu (galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym - można tu m.in.: wypróbować symulator trzęsienia ziemi lub spróbować stworzyć krótki film animowany i zobaczyć model ludzkiego szkieletu kostnego.
 • Człowiek i środowisko (galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Na terenie galerii znajduje się min.: symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków)
 • Korzenie cywilizacji (galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film)
 • Strefa światła (galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.
 • RE: generacja (galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Wiele eksponatów odwołuje się tutaj do zjawisk psychologicznych i socjologicznych)
 • Teatr Robotyczny (Teatr Robotyczny to jeden z najbardziej prestiżowych i oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik. To teatr, w którym występują roboty)
GALERIA ZDJĘĆ

12.01.2012 | Admin |


BAL PRZEBIERAŃCÓW


Jak co roku w karnawale klasy 1 - 3 miały swój bal przebierańców. W tym roku na parkiecie dominowały księżniczki, postacie z Gwiezdnych Wojen, diabełki, anioły oraz różne zwierzęta. Do tańca zapraszała Sierotka Marysia wraz z Czarodziejką, a wszystko to w rytm znanych i lubianych przebojów. Dzieci znakomicie się bawiły i z niecierpliwością czekają już na przyszły karnawał! :)
GALERIA ZDJĘĆ

09.01.2012 | Admin |


Dni Otwarte dla Rodziców i dzieci

W dniu 16.01. 2012r. w godz. 17:00 - 18:00 odbędą się Dni Otwarte dla Rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych. W programie spotkanie z Dyrekcją Szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych oraz zwiedzanie szkoły.

02.01.2012 | Admin |


Stop pustym miskom - pomagamy schroniskom


W ramach akcji "Stop pustym miskom - pomagamy schroniskom" dzieci klas 1-3 zebrały mnóstwo karmy dla psów i kotów oraz koców, ręczników, misek, posłanek i zabawek. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane Miejskiemu Schronisku dla Zwierząt przy ul. Przejazdowej w Tychach. Zwierzęta ze schroniska wszystkim dziękują i proszą, aby o nich nie zapominać :)
GALERIA ZDJĘĆ

02.01.2012 | Admin |


MIĘDZYSZKOLNA LIGA PŁYWACKA

REGULAMIN ZAWODÓW

11.12.2011 | Admin |


Rafał "TITO" Kryla i zdrowy styl życia

W piatkowy poranek Rafał "TITO" Kryla, finalista pierwszej edycji programu telewizyjnego "You can dance", wraz z ekipą tancerzy wziął udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Sportowych, podczas którego zachęcał młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Spotkanie odbyło się w ramach promocji zdrowego stylu życia pod hasłem "Tańcz i ćwicz, by zdrowym być".
(15kB)
Grupa tancerzy zaprezentowała różne style taneczne, zachęcając uczestników do aktywnego wypoczynku. Nie brakowało również konkursów tanecznych, w których młodzież miała okazję wyrazić własną osobowość i wyzwolić pozytywne emocje.
(13kB)
Na zakończenie spotkania zaproszeni goście odpowiadali na zadawane im pytania. Uczniowie dowiedzieli się, że aktywne spędzanie wolnego czasu sprzyja sukcesom i ma pozytywny wpływ na zdrowie duszy i ciała każdego człowieka.

05.12.2011 | Admin |


Sportowcy czytają na zdrowie

W Zespole Szkół Sportowych co miesiąc odbywają się spotkania w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" i projektu "Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie" pod hasłem "Czytanie na zdrowie". Uczniów tyskiej szkoły odwiedzają sportowcy reprezentujący barwy GKS Tychy - miesiąc temu byli to koszykarze, dzisiaj hokeiści, następni w kolejce są piłkarze. - Pierwsze spotkanie odbyło się w październiku. Opowiadania z książki Sabine Kalwitzki "Na pewno ci się uda!" uczniom klas pierwszych czytał Tomasz Bzdyra. Dzisiaj gościem drugich klas był Krzysztof Majkowski, który przeczytał opowiadania z książki "Świetnie sobie poradziłeś" Annelies Schwarz - opowiada Lidia Franczak, pedagog, odpowiedzialna za akcję w szkole. Najwięcej radości sprawiła najmłodszym możliwość porozmawiania ze sportowcami oraz przymierzenie stroju hokeisty. Uczniowie otrzymali także drobne upominki - Jeżeli tego typu spotkania mają zachęcić dzieci do częstszego czytania to jak najbardziej należy kontynuować tego typu akcje - ocenił Krzysztof Majkowski. autor: Patrycja Hołojda www.tychy.pl

01.12.2011 | Admin |


24.11.2011 20 października 2011 roku

odbyło się pierwsze czytanie w ramach cyklu "Czytanie na zdrowie" (kampania Cała Polska czyta dzieciom). Dla uczniów klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej czytał pan Tomasz Bzdyra - koszykarz GKS Tychy - książkę Sabine Kalwitzki pod tytułem "Na pewno ci się uda! Opowiadania dodające dzieciom odwagi". Uczniowie mieli wiele pytań do gościa, chętnie słuchali i uczestniczyli w rozmowie. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki.
W następnych miesiącach roku szkolnego 2011/2012 dla kolejnych klas naszej szkoły będą czytali koszykarze, piłkarze i hokeiści GKS Tychy
GALERIA ZDJĘĆ

01.12.2011 | Admin |


pasowanie na ucznia

Dnia 25.11.2011 o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej odbędzie się pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.

22.11.2011 | Admin |


zebrania rodziców

Dnia 07.12.2011

odbędą się zebrania rodziców
 • klasy 1-3 SSP - 16.30
 • klasy 4-6 SSP - 17.00
 • klasy I-III SG - 18.00
 • 14.11.2011 | Admin |


Dnia 28.10.2011 o godzinie 08:55 w Zespole Szkół Sportowych

odbył się konkurs z języka niemieckiego pt. "Meine schönste Sommerfeiren"- moje najpiękniejsze wakacje.
Zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji w programie PowerPoint a następnie zaprezentowanie jej w języku niemieckim w obecności jury (pani Joanna Wiśniewska, pani Anna Biskup) oraz publiczności.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I i II gimnazjum.
I miejsce w konkursie zajął uczeń klasy 2c- Daniel Staniek.
II miejsce przypadło uczniowi klasy 2c- Marcinowi Dziopa.
III miejsce zajęła także uczennica klasy 2c- Katarzyna Hryniewiecka.
Publiczność (osoby biorące udział w konkursie) mogła także ocenić swoich rówieśników.
Nagrodę publiczności otrzymał uczeń klasy 2c- Daniel Staniek
Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy!
Anna Biskup
(36kB)(37kB)
(37kB)

07.11.2011 | Admin |


Zespól Szkół Sportowych w Tychach

w tym roku szkolnym bierze po raz VI udział w kampanii społecznej "Szkoła bez przemocy" organizowanej przez grupę wydawniczą Polska presse ,Media regionalne oraz Fundację Orange pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest zapobieganie przemocy oraz eliminowanie zachowań agresywnych.
W szkole działa system przeciwdziałania przemocy, który jasno określa obowiązujące normy i procedury działania w zakresie rozwiązywania konfliktów oraz reagowania wobec przejawów agresji i przemocy. Prowadzimy regularną diagnozę problemu przemocy w szkole a efekty działań podlegają monitoringowi oraz ewaluacji. Reagujemy na każdy przejaw agresji i przemocy, zapewniamy odpowiednią pomoc zarówno ofiarom jak i sprawcom przemocy. Organizujemy uczniom zajęcia profilaktyczne z zakresu umiejętności psychologicznych i społecznych oraz radzenia sobie z agresją i przemocą .Współpracujemy z instytucjami pomocowymi w zakresie rozwiązywania problemów związanych z przemocą wśród uczniów.
Nasz Zespół Szkół co roku organizuje dzień bez przemocy połączony z dniem sportu. W tym roku szkolnym poszerzymy nasze działania poprzez promocję idei kibicowania fair play. Za udział w kampanii ZSS otrzymał w roku szkolnym2010/2011 dyplom: Szkoła od 5 lat w programie "Szkoła bez przemocy" oraz certyfikaty potwierdzające udział Szkoły w Programie.
CERTYFIKAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ CERTYFIKAT GIMNAZJUM

07.11.2011 | Admin |


Miło nam poinformować że laureatami konkursu New Challenge

w Państwa szkole zostali uczniowie gimnazjum:
 • Aleksandra Szczypa - kurs języka angielskiego
 • Ola Podwika - kupon zniżkowy
 • Weronika Kącka - Pendrive
 • Marcin Kacprzycki - Pendrive 4GB
 • Paulina Goldzik - Pendrive 4GB
 • Angelika Jedtke _ kupon zniżkowy na kurs języka
Bardzo proszę o poinformowanie ich oraz rodziców o wygranej oraz wręczeniu nagrody w siedzibie Akademii Językowej Open School w Tychach do 10 listopada.
Z poważaniem
Zespół Open School
Akademia Językowa Open School

07.11.2011 | Admin |


Zmiana terminu zebrania rodziców

Zmiana terminu zebrania rodziców z dnia 08.12.2011 na 07.12.2011.

02.11.2011 | Admin |


Pasowanie na ucznia gimnazjum

W dn. 12 października 2011 r. odbyło się pasowanie na ucznia gimnazjum.
Uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się na Kozią Górę do Bielska Białej. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, gra w siatkówkę oraz prezentacja klas. Po tych atrakcjach odbyło się uroczyste ślubowanie.
Następnie wszyscy zeszli szlakiem turystycznym, podziwiając salamandry i górskie widoki. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili zadowoleni!
GALERIA ZDJĘĆ

20.10.2011 | Admin |


Dnia 9 września 2011 roku odbyła się w Tychach

trzecia gra miejska pt.,, Wokół Starego Rynku ''. W rywalizacji udział wzięły grupy dzieci i młodzieży z tyskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Na uczestników czekały najróżniejsze zadania, zagadki oraz wyzwania takie jak: udanie się do Muzeum Miejskiego, bliższe zastanowienie się nad placem przed kościołem Św. Marii Magdaleny, czy sfotografowanie się na tle dawnego zamku książąt pszczyńskich, który mieści się przy ulicy Katowickiej. Organizatorem tegorocznej imprezy było, jak co roku Muzeum Miejskie oraz wyjątkowo SP. NR 1 IM. Rudolfa Zaręby w Tychach. Gra tematyką nawiązywała do udziału, tyszan w I powstaniu śląskim, czyli drodze do wolności oraz do promowania Starych Tychów wśród młodzieży.
Każda z grup miała niewiele różniące się od siebie zadania, jednak wszystkie kończyły swą wędrówkę w Szkole Podstawowej Nr 1 IM Rudolfa Zaręby. W samej szkole na zawodników czekały kolejne zmagania, ciemne piwnice czy Izba Pamięci, która przypominała młodzieży o wybitnych tyszanach walczących o wolność. Grę zakończono na placu szkolnym skromnym poczęstunkiem. Wszyscy zawodnicy świetnie się bawili i już szykują się do kolejnej gry miejskiej.
Wyniki zostały ogłoszone 11 października na spotkaniu w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Każdy uczestnik otrzymał kubek z pamiątkowym wydrukiem, folder o Tychach i powstaniach śląskich.
Daniel Staniek
(51kB)

18.10.2011 | Admin |


Dziewczęta z naszego gimnazjum

udanie rozpoczęły sezon w rozgrywkach ligi klubów śląskich w kategorii kadetek. W zeszłym tygodniu Nasze dziewczyny pokonały na wyjeździe drużynę MKS Czechowice-Dziedzice 37:64, a najskuteczniejszymi zawodniczkami były Ola Zwierzchowska 19pkt i Agata Jaromin 13pkt. Natomiast dzisiaj tj. 11.10.2011 na naszej hali pokonały zespół z Lipowej 128:17, a najlepszymi zawodniczkami były znów Agata 26pkt oraz Ola 24pkt, dzielnie wspierane przez Kasię Krybus 15pkt.
(21kB)

12.10.2011 | Admin |


HARCERZE "HUFCA ZIEMI TYSKIEJ"

zorganizowali pokazy dla uczniów szkoły podstawowej. Pokazano:

 • sprzęt do paintballa, ASG i inny sprzęt harcerski,
 • pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej,
 • gry i zabawy harcerskie
Harcerze opowiedzieli uczniom o swojej działalności. Celem ich wizyty był równieź nabór do gromady zuchowej i drużyny harcerskeij działających przy HUFCU ZIEMI TYSKIEJ.
Telefon kontaktowy: 504-157-023
GALERIA ZDJĘĆ

15.09.2011 | Admin |


GIMNASTYKA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNA

DLA UCZNIÓW KLAS 3-4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W GODZINACH:
GRUPA I - poniedziałek 7:10-7:55
GRUPA II - poniedziałek 8:00-8:45
GRUPA III - czwartek 7:10-7:55
GRUPA IV - czwartek 8:00-8:45
Wszystkich rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w zajęciach proszę o kontakt osobisty w dniach:
Ą 13.09.2011 w godzinach 11:30-16:05
Ą 14.09.2011 w godzinach 13:30-16:05
Ą 15.09.2011 w godzinach 7:10-16:05
Nauczyciel prowadzący: Grażyna Kowalczyk-Pałuska

12.09.2011 | Admin |


ZADZWONIŁ PIERWSZY DZWONEK

1 września w naszej szkole odbyło się miejskie rozpoczęcie roku szkolnego , z udziałem zastępcy prezydenta Tychów Darii Szczepańskiej, przewodniczącego Rady Miasta Tychy Zygmunta Marczuka i przewodniczącego Komisji Oświatowej i Spraw Społecznych Damiana Fierli. Wśród przybyłych na uroczystość gości byli także: Posłowie na Sejm RP Jan Rzymełka i Marek Wójcik i przedstawiciel biura europosłanki Małgorzaty Handzlik - Jerzy Chaberk,, dyrektor MOSiR-u Marcin Staniczek, proboszcz Parafii św. Krzysztofa ks. Wojciech Wyciślik. Miejski Zarząd Oświaty w Tychach reprezentowały dyrektor Dorota Gnacik i zastępca dyrektora Krystyna Solarek, Związek Nauczycielstwa Polskiego - Ganriela Stańczyk, prezes tyskiego oddziału ZNP, Międzyzakładową Organizację Związkową "Solidarność" Pracowników Oświaty - przewodniczący Jacek Mrozowski a Śląskie Kuratorium Oświaty - Bożena Marzec - dyrektor Wydziału Nadzoru i Wspierania Rozwoju Zawodowego Nauczycieli, która odczytała list Kuratora, skierowany do uczniów i nauczycieli.
Po części oficjalnej mieliśmy przyjemność zobaczyć przedstawienie o nieczułej królewnie Lukrecji. Ten fragment uroczystości szczególnie przypadł do gustu sześciolatkom. W przeciwieństwie do zdenerwowanych i przejętych rodziców najmłodsi uczniowie byli uśmiechnięci i z ochotą pomaszerowali później do swoich klas.
Nasi dostojni goście zostali zaproszeni po akademii do obejrzenia naszej szkoły. Z uznaniem wypowiadali się przede wszystkim o wyposażeniu sal lekcyjnych oraz basenu.

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

04.09.2011 | Admin |


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

godzina 9.00 - klasy 1 Sportowej Szkoły Podstawowej -na sali gimnastycznej
godzina 11.30 - klasy 2 i 3 Sportowej Szkoły Podstawowej - w klasach z wychowawcami
klasy 5 i 6 Sportowej Szkoły Podstawowej - w klasach z wychowawcami
klasy I Sportowego Gimnazjum - na sali gimnastycznej
godzina 12.30 - klasy 4 Sportowej Szkoły Podstawowej - na sali gimnastycznej
klasy II i III Sportowego Gimnazjum - w klasach z wychowawcami

17.08.2011 | Admin |